Wypłata gotówki w żabce – jak to zrobić?

Wypłata gotówki w żabce – jak to zrobić?

21 listopada 2023 0 By Aleksander Czarnecki

Potrzebujesz wypłacić gotówkę, a w pobliżu nie masz żadnego bankomatu? To nie problem, bo szybko i wygodnie możesz to zrobić podczas zakupów w osiedlowym sklepie, takim jak Żabka. Co należy zrobić, aby dokonać wypłaty gotówki w Żabce i czy pobierane są za to opłaty?

Czy w żabce można wypłacić pieniądze?

Tak, możesz skorzystać z wypłaty gotówki w dowolnym sklepie Żabka. W październiku 2023 r. było już ponad 10 tysięcy takich punktów, dostępność Żabek jest więc całkiem duża – zwłaszcza w miastach, gdzie sklepy z tym szyldem możesz spotkać na większości osiedli.

Wypłaty pieniędzy w Żabce możesz dokonać za pomocą karty kredytowej, a także karty płatniczej. Usługa jest realizowana jako tzw. cashback.

Co ważne, w Żabce możesz wypłacić nie tylko banknoty – tak jak ma to miejsce w bankomacie – ale też monety. Jeśli potrzebujesz tylko kilku złotych, np. 3 lub 5 zł, nie ma problemu, nie musisz wyciągać kwoty zaokrąglonej do zera, tylko tyle, ile faktycznie potrzebujesz. Możliwość wypłaty środków w tym sklepie jest więc sporym ułatwieniem – możemy wyciągnąć dowolną kwotę środków podczas robienia zakupów w osiedlowym sklepie.

Jak wypłacić pieniądze w żabce?

Wypłata gotówki w Żabce jest bardzo prosta i intuicyjna. Nie różni się zbytnio od zwykłych zakupów w sklepie opłacanych przy pomocy karty płatniczej. Aby jej dokonać, trzeba przestrzegać tylko kilku zasad.

Przede wszystkim warto się na samym początku spytać kasjera, czy będziemy mogli wypłacić daną sumę pieniędzy. Dlaczego to jest ważne? Może się bowiem okazać, że sprzedawca nie będzie miał wystarczających środków w kasie. Dodatkowo może się zdarzyć. że jest problem z terminalem płatniczym i nie działa on tak, jak powinien. W takiej sytuacji wypłata gotówki nie będzie możliwa.

Jeśli jednak sprzedawca powie, że można wybrać pieniądze, to czas na spełnienie kolejnego warunku. Aby móc wypłacić gotówkę w Żabce, musisz coś kupić. To sklep i w jakiś sposób musi zarabiać. Co ważne – nie ma tu minimalnego limitu kwotowego, możesz więc wziąć najtańszą rzecz, od 1 gr, np. pudełko zapałek, bułkę itp. Chodzi bowiem o spełnienie warunku, a więc kupienie chociaż jednej rzeczy.

Dalej już wypłata wygląda podobnie, jak zwykłe zakupy opłacane kartą. Po skasowaniu produktu, musisz włożyć kartę płatniczą do terminala. Następnie, przed dokonaniem zapłaty za produkt, trzeba wcisnąć opcję „wypłać gotówkę”. Na ekranie terminala płatniczego wpisujemy kwotę, którą chcesz wypłacić. W kolejnym kroku potwierdzasz transakcję zielonym przyciskiem i PIN-em.

I gotowe! Po zatwierdzeniu transakcji, kasjer wypłaci nam kwotę, którą wpisaliśmy na terminalu.

Wypłata pieniędzy w żabce kodem BLIK

W ostatnim czasie na popularności zyskują wypłaty i płatności za pomocą kodu BLIK. W Żabce też możesz wypłacać pieniądze bez konieczności posiadania przy sobie karty płatniczej – wystarczy, że skorzystasz z kodu BLIK. Jak wypłacić pieniądze w ten sposób?

Usługa wypłaty gotówki za pomocą kodu BLIK działa podobnie do wypłaty z użyciem karty. Na początek należy się upewnić u kasjera, że możemy skorzystać z usługi. Następnie wybieramy dowolny produkt, który chcemy kupić i po podejściu do kasy, informujemy sprzedawcę, że chcemy wypłacić daną sumę środków za pomocą kodu BLIK. Kasjer wbija w terminal kwotę zakupów powiększoną o kwotę wypłaty (w niektórych terminalach wystarczy, że po skasowaniu zakupów, sam klikniesz na ekranie dotykowym opcję wypłaty gotówki, a po wpisaniu kwoty – kod BLIK). Wpisujemy w terminalu kod BLIK i potwierdzamy transakcje. Gotowe! Kasjer wypłaca nam gotówkę.

Ile kosztuje wypłata pieniędzy w Żabce?

Wypłacając pieniądze z bankomatu innego banku niż ten, w którym mamy konto, często jesteśmy narażeni na dodatkowe opłaty, które są dość wysokie, np. 10 zł czy 5 zł. Czy zatem za wypłatę gotówki w Żabce też musimy zapłacić prowizję? Na szczęście nie – Żabka nie pobiera żadnych opłat za wyjęcie pieniędzy. Jest to usługa całkowicie darmowa. Aby z niej skorzystać, wystarczy kupić jakikolwiek produkt, nie jest pobierana żadna prowizja.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w Żabce możesz wypłacić dowolną kwotę. Nie musi być ona zaokrąglona do zera, jak w przypadku wypłaty w bankomacie, gdzie musisz się ograniczyć do dostępnych nominałów. Możesz więc wypłacić np. 33 zł lub 117 zł – tyle, ile faktycznie potrzebujesz.

Ile można wypłacić w żabce?

Szybka wypłata gotówki w Żabce jest wygodna i całkowicie darmowa. Możesz wypłacić od 1 grosza do maksymalnie 1 000 zł zarówno za pomocą kart Mastercard, jak i kart Visa.

Nie musisz więc szukać bankomatu, możesz bowiem wypłacać pieniądze w sklepie przy okazji zakupów.

Warto pamiętać, że możliwość wypłaty gotówki w Żabce jest realizowana za pomocą usługi cashback. Możesz z niej skorzystać w każdym sklepie sieci pod warunkiem, że w kasie jest wystarczająca liczba gotówki, a także że nie ma awarii terminala.

Czy w żabce można wpłacić pieniądze na konto bankowe?

W Żabce nie tylko możesz wypłacić pieniądze, ale też możliwa jest wpłata gotówki na konto bankowe. Usługa ta nazywa się „wpłacaj na kartę”. Sposób działania tej usługi jest podobny do wypłaty środków.

Tutaj również zanim zrobisz wpłatę gotówki, musisz najpierw coś kupić (minimalna wartość zakupu to 1 grosz). Za jednym razem możesz wpłacić na konto maksymalnie 500 zł. Oczywiście kwota wpłaty może być dowolna, byleby nie wyższa niż 500 zł, a więc możesz wpłacić tyle, ile faktycznie masz przy sobie, np. 14,5 zł czy 249 zł. To kolejna przewaga Żabki nad bankomatami/wpłatomatami, gdzie możemy wpłacić tylko całe kwoty, zaokrąglone do zera.

Czas zaksięgowania środków na konto zależy od operatora karty – zwykle jednak nie trwa to dłużej niż 30 min.

W punktach Żabki wpłacić pieniądze mogą klienci większości banków w Polsce, m.in.: PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, ING, Credit Agricole Bank Polska, Alior Bank, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Bank Ochrony Środowiska.

5/5 - (1 vote)