Kredyty dla zadłużonych - najlepsze oferty

Nadmierne zadłużenie dotyka z roku na rok coraz więcej osób. To wszystko dzieje się nie tylko z powodu szalejącej inflacji, ale także ze względu na konsumpcyjny styl życia i nieumiejętność generowania oszczędności w domowym budżecie. Według danych opublikowanych niedawno przez Biuro Informacji Kredytowej, zadłużenie gospodarstw domowych w Polsce, przekracza już łącznie 750 mld zł. Czy osoby zadłużone wykluczone są z usług kredytowych? – I tak i nie. Poniżej znajduje się wyjaśnienie tego zagadnienia.

Ranking kredytów dla zadłużonych

Ostatnia aktualizacja: 21 Lutego 2024
Pożyczka Gotówkowa Smartney
6 - 96 miesięcy
Okres spłaty
15,75 %
? zmienne
Oprocentowanie
2 000 - 60 000 zł
Kwota
24,48 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Pożyczka Konsolidacyjna Bank Pekao S.A.
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
11,80 %
? zmienne
Oprocentowanie
1 000 - 250 000 zł
Kwota
10,97 %
? RRSO 10,97% - od 96 miesięcy RRSO 13,96% - do 95 miesięcy
RRSO
» SPRAWDŹ «
Kredyt Konsolidacyjny Santander Bank Polska
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
15,99 %
? zmienne
Oprocentowanie
1 000 - 300 000 zł
Kwota
21,64 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Rozmowa z Doradcą
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
11,88 %
? na podstawie przykładowej pożyczki gotówkowej
Oprocentowanie
1 000 - 250 000 zł
Kwota
11,55 %
? na podstawie przykładowej pożyczki gotówkowej
RRSO
» SPRAWDŹ «
Pożyczka Konsolidacyjna Raiffeisen Digital Bank
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
11,38 %
Oprocentowanie
5 000 - 150 000 zł
Kwota
11,99 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Kredyt Konsolidacyjny Alior Bank
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
11,90 %
? stałe
Oprocentowanie
500 - 200 000 zł
? Dla kwoty kredytu powyżej 100 000 zł brutto wymagane jest zabezpieczenie w formie cesji z umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od utraty pracy.
Kwota
12,57 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Pożyczka Konsolidacyjna Mini Ratka PKO BP
2 - 120 miesięcy
Okres spłaty
13,99 %
? zmienne
Oprocentowanie
1 500 - 200 000 zł
Kwota
14,94 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Kredyt Konsolidacyjny BNP Paribas
6 - 120 miesięcy
? Kredyt konsolidacyjny dostępny jest na okres od 6 do 120 miesięcy, przy czym na okres od 85 miesięcy dla kwot od 10 000 zł
Okres spłaty
11,99 %
? stałe
Oprocentowanie
1 000 - 230 000 zł
Kwota
12,65 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
comperia
6 - 84 miesięcy
Okres spłaty
9,99 %
Oprocentowanie
1 000 - 60 000 zł
Kwota
10,49 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Kredyt Gotówkowy VeloBank
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
12,49 %
? zmienne
Oprocentowanie
2 000 - 200 000 zł
Kwota
13,20 %
?
RRSO
» SPRAWDŹ «

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych – czy to możliwe?

Banki i SKOK-i to instytucje, które zdecydowanie w najbardziej rygorystyczny sposób podchodzą do oceny zdolności kredytowej swoich klientów. W surowości swoich ocen przebijają znacząco firmy oferujące szybkie pożyczki pozabankowe, czyli udzielające tak zwanych chwilówek. Presję tę wywierają na nich przepisy, które bezwzględnie nakazują dokładną weryfikację osób ubiegających się o kredyt. Mowa tutaj o ustawie o kredycie konsumenckim. Bank posługuje się różnymi wytycznymi po to, aby ocenić wiarygodność potencjalnego klienta, ale także po to aby dobrać rozsądną do jego możliwości wysokość finansowania.

Co w takim razie z osobami, których profil kredytobiorcy jest wyraźnie naruszony? O ile brak satysfakcjonujących dochodów lub przejściowe problemy z utrzymaniem stałej pracy nie wykluczają nas całkowicie z możliwości ubiegania się o otrzymanie kredytu, o tyle sytuacja związana z negatywną historią kredytową, może skutecznie utrudnić nam drogę do upragnionego zastrzyku gotówki.

Warto pamiętać przy tym, że istnieją różne rodzaje i różne stopnie zaawansowania długów. Banki przy analizie zdolności posługują się tak zwanym scoringiem, czyli oceną punktową. Jeśli posiadane opóźnienia w spłatach miały do tej pory charakter incydentalny i wynikają ze zwykłego zapominalstwa, nie będą traktowane tak surowo, jak opóźnienia opiewające na wiele miesięcy, lat… czy w najgorszym wypadku niespłacone wcale.

Kto może dostać kredyt dla zadłużonych?

Osoby, które chciałyby zaciągnąć kredyt, muszą przede wszystkim trzeźwo przyjrzeć się swojej sytuacji finansowej. Jeśli do tej pory, regularne spłacanie należności stanowiło nie lada wyzwanie, powinno się jak najszybciej znaleźć sposób na uregulowanie zobowiązań w określonym terminie.

Kredyt to produkt udzielany przez banki i przeznaczony jest on dla osób, które są zmotywowane do starannego wywiązywania się z umów. Sam fakt posiadania kredytów lub innych zobowiązań, nie oznacza, że nie możemy otrzymać kolejnego finansowania. Na każdym etapie procesu kredytowania należy rozróżnić osobę zadłużoną, czyli posiadająca zobowiązania, od osoby, która nie ma zdolności do wywiązywania się ze spłat lub celowo się od nich uchyla.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt dla zadłużonych?

Uzyskanie kredytu w momencie posiadania innych długów nie jest niemożliwe. Bank przy podejmowaniu każdej decyzji kieruje się indywidualną oceną zdolności kredytowej klienta. Na podstawie zgromadzonych dokumentów, głównie tych dotyczących zarobków, może on uznać, że w budżecie osoby wnioskującej znajduje się jeszcze miejsce na kolejną ratę. Podstawowe wymagania, jakie są niezbędne do ubiegania się o środki to:

 • pełnoletność;

 • zamieszkanie na terenie Polski;

 • posiadanie stałego źródła dochodu.

Podczas przeglądania zewnętrznych baz, instytucja bankowa weźmie pod uwagę wszystkie wpisy, jakie się w nich znajdują. Te z kolei mogą mieć także pozytywny wydźwięk. Jeśli jesteśmy zadłużeni, ale swoje zobowiązania finansowe obsługujemy terminowo, banki i firmy pożyczkowe, zamieszczają owe informacje w naszych rejestrach. To zdecydowanie podnosi szansę na pozytywny przebieg weryfikacji.

Analizując sytuację finansową klienta, bank może sprawdzić także wyciąg z konta bankowego. Posiadając już informację o znacznej ilości zobowiązań wnioskodawcy, będzie chciał zbadać jego tendencje zakupowe, poziom posiadanych oszczędności, a także umiejętność planowania budżetu. Dzięki temu zyska pewność, że ma do czynienia z odpowiedzialnym kredytobiorcą i zminimalizuje ryzyko udzielenia kredytu osobie podatnej na nadmierne zadłużanie się i skłonnej do wpadania w pętlę zadłużenia.

Kredyty bez zdolności kredytowej – gdzie ich szukać?

Kredyt to z założenia finansowanie, które może być udzielone tylko i wyłącznie przez bank lub SKOK. Stanowi o tym prawo bankowe. Podstawą wydania pozytywnej decyzji kredytowej jest zawsze zdolność. Osoba, która jej nie posiada z powodu niskich dochodów lub negatywnych wpisów w bazach dłużników, najprawdopodobniej nie będzie mogła liczyć na ofertę, nawet na niską kwotę.

Z pomocą w takiej sytuacji mogą przyjść jednak firmy pozabankowe. One również sprawdzają informacje o osobach wnioskujących, jednak stosują znacznie mniej wyśrubowane kryteria decyzyjne, dlatego otrzymanie pożyczki jest pewniejsze. Plusem tego typu rozwiązań jest duża dostępność – większość firm pożyczkowych działa online i udziela wsparcia bez wychodzenia z domu.

W sieci można znaleźć zestawienia, które porównują najważniejsze parametry pożyczek, w tym zakres udzielanych kwot, RRSO, termin zwrotu środków, czy informację o akceptowanych wpisach w bazach.

W naszym rankingu na górze strony, znajdują się odnośniki do stron internetowych pożyczkodawców i podstawowe informacje na ich temat.

Które firmy udzielają pożyczek dla zadłużonych? Czy jest to alternatywa dla banków?

W przypadku posiadania bardzo dużego zadłużenia i uzyskania odmowy w bankach, warto jest rozważyć skorzystanie z oferty firm pozabankowych. Aktualnie jest ich na polskim rynku bardzo dużo. Różnią się one między sobą warunkami, terminem spłaty, a także wysokością najczęściej przyznawanych kwot. Co ważne, każda z firm stawia własne wymagania dotyczące profilu pożyczkobiorcy. Uzyskanie pożyczki jest przy tym szybsze i łatwiejsze niż uzyskanie kredytu w banku.

Posiadanie zadłużeń nie wyklucza nas całkowicie ani z rynku kredytowego, ani pożyczkowego. Banki, jak już zostało wspomniane, będą kierowały się terminowością w spłacie zadłużeń. Firmy pożyczkowe również stawiają na rzetelność, jednak mogą przymknąć oko na niewielkie opóźnienia. Nie muszą ponadto sprawdzać wszystkich baz, a więc istnieje spora szansa, że nie zostanie sprawdzona akurat ta, w której mamy wpis. Firmy, w których można złożyć wniosek to przykładowo:

 • Kredyt OK;

 • SuperGrosz;

 • Provident;

 • Vivus;

 • Smart Pożyczka;

 • Funeda;

 • Cashtero;

 • Cashspace;

 • eksprespozyczka.pl;

 • Smartney;

 • Chwilove;

 • eKassa;

 • Smart Pożyczka;

 • Szybka Gotówka;

 • Pożyczka Plus.

Jak szybko poprawić niską zdolność kredytową?

Poprawa zdolności kredytowej to proces, który ma na celu zwiększenie szans na uzyskanie finansowania. Jeśli nasza sytuacja ulegnie poprawie, banki oraz inne instytucje finansowe zdecydowanie przychylniej spojrzą na złożony przez nas wniosek pożyczkowy.

Pierwszym działaniem, jakie nasuwa się na myśl, jest próba zwiększenia swoich miesięcznych dochodów. Może się to wiązać ze znalezieniem dodatkowego zatrudnienia, na przykład w formie umowy zlecenie. W niektórych zakładach pracy możliwe jest także realizowanie nadgodzin. Jeśli od długiego czasu nie została nam przyznana podwyżka, może być to dobry czas na podjęcie takiej rozmowy z pracodawcą.

W celu poprawy niskiej zdolności kredytowej warto pozbyć się części zadłużeń, o ile to możliwe. Posiadanie limitu odnawialnego w koncie lub karty kredytowej to bardzo łatwa droga do przesadnego konsumpcjonizmu oraz dokonywania nieprzemyślanych i nie do końca potrzebnych zakupów pod wpływem chwili. Tego typu produkty powinny jako pierwsze znaleźć się na liście spłat osoby chcącej poprawić swoją sytuację. Warto jest nie tylko uregulować powstałe debety, ale także rozważyć całkowitą rezygnację w tego typu rozwiązań.

Zanim kredytodawca podejmie decyzję o udzieleniu finansowania, sprawdzi nie tylko dochody, ale także tendencje do rozrzutności osoby wnioskującej. Mając w planach złożenie wniosku o kredyt, warto kilka miesięcy wcześniej wprowadzić nieco oszczędniejszy tryb życia.

Posiadanie dużych zarobków i pozbywanie się ich w całości połowie miesiąca, stawia nas w dużo gorszym świetle niż przeciętna wypłata, ale za to mądrze rozdysponowana i z uwzględnieniem oszczędności. Bank może zainteresować się wyciągiem z naszego rachunku.

Jeśli nie posiada się wystarczającej zdolności w pojedynkę, warto rozważyć wzięcie kredytu z inną osobą, na przykład rodzicem lub małżonkiem. Pojedynczy pożyczkodawca, zwłaszcza zadłużony, najczęściej będzie miał znacznie niższą zdolność kredytową niż np. małżeństwo.

Jak poradzić sobie z długami?

Wyjście z zadłużenia nie jest prostą drogą. Bywa to proces długi, skomplikowany i wymagający wielu wyrzeczeń. Klucz do sukcesu to niezamiatanie problemu pod dywan i podjęcie decyzji o skumulowaniu kilku działań, które przyczynią się do poprawy sytuacji finansowej.

Dodatkowe środki w domowym budżecie pomogą w szybszym uporaniu się z problemami i dodadzą motywacji do jak najszybszej spłaty. Pamiętajmy, że problemy finansowe nie muszą być permanentne – jest to sytuacja, z której całkowicie da się wyjść, a każdy nawet najmniejszy krok przybliża nas do celu. Oto pomysły:

 • stworzenie listy zadłużeń i określenie harmonogramu począwszy od zobowiązania o najniższej kwocie (szybsze zlikwidowanie małych długów potęguje motywację poprzez ”odhaczanie” na liście kolejnych spłat);

 • zwrócenie się do firm pożyczkowych z prośbą o rozłożenie zadłużeń na raty;

 • czasowa rezygnacja z rozrywki (kina, teatru, wyjść ze znajomymi, czy jadania w restauracjach);

 • rezygnacja z abonamentu na płatną telewizję (na przykład HBO czy Netflix);

 • ograniczenie w kupowaniu ubrań i akcesoriów;

 • skrupulatne planowanie zakupów żywnościowych (przygotowywanie listy);

 • próba znalezienia dodatkowej pracy (na przykład na weekendy).

Kredyt konsolidacyjny – czym jest i czy to dobry sposób na poprawę swojej sytuacji?

Kredyt konsolidacyjny to dość szczególna forma kredytu. Wynika to z faktu, że jest on przeznaczony na jeden konkretny cel – spłatę innych zobowiązań. Nie można użyć go zatem na cele konsumpcyjne, takie jak: remont, czy wycieczka. Konsolidacja kredytu, zgodnie z definicją, polega na połączeniu co najmniej dwóch zobowiązań, w jedno, które spłaca się w stałej comiesięcznej racie. Można zatem posiadać zobowiązania w kilku instytucjach, a spłacać ratę tylko w jednej, która zgodzi się na konsolidację.

Warto wiedzieć o tym, że konsolidacja nie wiąże się z umorzeniem kredytów, czy ich zmniejszeniem. Wręcz odwrotnie – jest to kredyt, który tak samo, jak każdy inny, obwarowany jest prowizjami i oprocentowaniem.

Bardzo ważna jest także sama procedura konsolidacji zadłużeń. Po podpisaniu umowy z bankiem klient zazwyczaj nie otrzymuje środków do własnej dyspozycji. Bank sam rozdysponowuje środki na spłatę konsolidowanych zobowiązań finansowych. Mogą to być na przykład:

 • limity w koncie osobistym;

 • zadłużenia na kartach kredytowych;

 • kredyty gotówkowe w bankach i SKOK-ach;

 • zakup sprzętu na raty;

 • pożyczki w firmach pozabankowych;

 • kredyt hipoteczny.

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie z pewnością wygodne, gdyż prowadzi do ustalenia tylko jednego terminu płatności w miesiącu, a nie do kilku jak miało to miejsce przed konsolidacją. Wyklucza to zatem ryzyko zapomnienia o dacie spłaty. Rata takiego kredytu zazwyczaj jest niższa, dzięki rozłożeniu finansowania na dłuższy czas.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – czy otrzymam go w banku?

Odpowiadając na pytanie, czy możliwe jest uzyskanie kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, kim właściwie jest osoba zadłużona. Z definicji, osoba zadłużona to taka, która po prostu posiada długi. Każde zaciągnięte zobowiązanie finansowe jest długiem, nawet jeżeli jest terminowo obsługiwane.

Podczas udzielania decyzji o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego, bank zawsze przeprowadzi ocenę zdolności kredytowej. Oznacza to, że sprawdzi nasze zewnętrzne bazy – BIK, BIG i KRD w celu zasięgnięcia biurze informacji kredytowej o tym, jak wywiązywaliśmy się do tej pory ze swoich zobowiązań. Mając znaczne opóźnienia w spłatach lub będąc w trakcie toczących się egzekucji, otrzymamy najprawdopodobniej decyzję odmowną.

Inaczej sytuacja ma się w przypadku, gdy chcemy skonsolidować swoje zadłużenia z powodu zbyt dużego obciążenia budżetu, ale, pod warunkiem że były one do tej pory terminowo regulowane. Na rozwiązanie takie mogą zdecydować się osoby, które na przykład straciły jedno ze źródeł dochodu lub zmuszone były zmienić pracę na mniej płatną, przez co ich zdolność spięcia budżetu razem ze zobowiązaniami, znacznie się zmniejszyła. Jest to wyjście także dla osób, które mają problemy z pamiętaniem o datach wszystkich spłat. W przypadku chęci ubiegania się o kredyt konsolidacyjny warto rozważyć skorzystanie z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego.

 

Podsumowując, z punktu widzenia banku, istnieje wyraźna różnica pomiędzy byciem osobą po prostu przesadnie zadłużoną, a dłużnikiem, który posiada nierzetelnie obsługiwane zobowiązania finansowe.

5/5 - (1 vote)