Jak zrobić anonimowy przelew? – Sprawdzone sposoby

Jak zrobić anonimowy przelew? – Sprawdzone sposoby

28 listopada 2022 0 By Aleksander Czarnecki

Prawo bankowe w Polsce uniemozliwa wykonanie przelewu środków pieniężnych bez wskazania danych nie tylko adresata, co jest oczywiste, ale także danych osobowych nadawcy przekazu pieniężnego. Ma to na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa. W teorii wydaje się zatem, że nie moziwe jest dokonanie w pełni anonimowego przelewu, który nie będzie wymagać zarejestrowania danych osobowych zlecającego przekaz pieniężny. W praktyce sytuacja wygląda jednak nieco inaczej, czego powodem są pewne ustępstwa w prawie, które odpowiednio wykorzystane umożliwiają dokonanie anonimowego przelewu.

Anonimowy przelew – czy to możliwe?

Ze względów bezpieczeństwa regulacje prawa bankowego zabraniają wykonywania anonimowych przelewów. Dokonując przelewu pojawia się bowiem wiele niebezpieczeństw, na które narażona jest właśnie osoba zlecająca przelew. Jedną z takich sytuacji jest błędne wpisanie danych, do których osoba zlecająca przelew chce przekazać pieniądze. Bez posiadania danych nadawcy, błędnie wybrany adresat nie wie do komu zawrócić otrzymane w wyniku pomyłki środki pieniężne.

Osoby, które pomimo takich zagrożeń mimo wszystko chcą dokonać anonimowego przelewu mają taką możliwość. Istnieją bowiem pewne niedociągnięcia w prawie umożliwiające realizację takiego przelewu, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie metody są zgodne z prawem. Ponadto w obecnych czasach, żaden sposób nie daje całkowitej pewności, że dana transakcja nie zostanie wykryta.

Anonimowy przelew – najlepsze sposoby

Właśnie dzięki wspomnianym „furtkom” w prawie dokonanie anonimowego przelewu jest możliwe do wykonania na kilka sposobów. Chcąc zminimalizować ryzyko zarejestrowania danych osobowych nadawcy przelewu warto zorientować się jaki są najbardziej skuteczne sposoby na dokonanie anonimowego przekazu pieniężnego.

Przelew pocztowy

Przelew pocztowy może zostać zlecony w samodzielnie wybranej placówce bankowej lub pocztowej, a także przez Internet. Anonimowego przelewu dokonać można zwłaszcza w placówce pocztowej. Pracownicy placówek pocztowych przeważnie pytają bowiem jedynie o dane adresata przelewu, zapominając o danych osobowych zlecającego. Łatwo w ten sposób zataić zatem swoją tożsamość lub dokonać przelewu posługując się fałszywym imieniem i nazwiskiem, co jest jednak nielegalne.

Przelew z karty przedpłaconej

Przelewu za pomocą karty przedpłaconej dokonać można przez Internet, a więc jest bardzo wygodną formą anonimowego przelewu, która nie wymaga osobistych odwiedzin żadnych placówek stacjonarnych. W przypadku karty przedpłaconej nie wymagana jest żadna rejestracja, podpięcie pod rachunek bankowy, a także potwierdzenie tożsamości. Karta posiada określoną wartość finansową, a jej zakupu dokonać można w sklepach z elektroniką, ale też przede wszystkim przez internet. Aby dokonać przekazania środków wystarczy podać indywidualny dla każdej karty ciąg liczb.

Kryptowaluty

Najbardziej bezpieczną metodą, za pomocą której można dokonać przelewu, którego w żaden sposób nie można śledzić, a także który jest przede wszystkim w pełni anonimowy jest przelew dokonany w kryptowalutach. Nabywanie, przechowywania, w także obrót kryptowalutami jest w Polsce w pełni legalny i dozwolony. Jedynym warunkiem jest regulowanie podatku od zysków z tytułu ich posiadania. Wykonując jednak jedynie sam przelew z wykorzystaniem kryptowalut ze strony urzędu skarbowego nie należy się obawiać żadnych roszczeń. Kryptowaluty przechowuje się w wirtualnym portfelu, do założenie którego bardzo często potrzebny jest jedynie adres e-mail.

Szukasz sposobów na anonimowe przelewy ze względu na problemy z komornikiem? Sprawdź nasz ranking pożyczek z komornikiem.

4.7/5 - (4 votes)