Konto osobiste bez opłat:

Proste Konto Osobiste

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe (nie dotyczy przelewów natychmiastowych)
Złóż wniosek Poleć produkt znajomemu
O produkcie

Proste Konto Osobiste od ręki

Swoje konto możesz otworzyć nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu i bez kuriera.

Zobacz więcej

Nowoczesne usługi bankowe za darmo:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe (nie dotyczy przelewów natychmiastowych)
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

Atrakcyjne oprocentowanie rachunków oszczędnościowych

Zyskujesz więcej dzięki bardzo atrakcyjnemu oprocentowaniu zmiennemu. Konto Oszczędnościowe i Konto Celowe dają Ci zysk już od pierwszej złotówki. Oprocentowanie Prostego Konta Osobistego jest zmienne i wynosi 0%.

Promocyjne oprocentowanie Lokaty Start

Korzystasz z możliwości założenia Lokaty Start na 5% w skali roku na 2 miesiące dostępnej dla nowych Klientów. Lokatę możesz założyć za pośrednictwem bankowości internetowej, dzięki której masz ułatwiony dostęp do produktów oszczędnościowych.

Kredyt odnawialny w rachunku

Elastyczna forma finansowania bieżących potrzeb - także niespodziewanych wydatków. Możesz wnioskować o kredyt odnawialny nawet do 60 000 zł, z którego możesz korzystać w dowolnym momencie jak z własnych środków pieniężnych, płacąc kartą lub wykonując przelewy. Kredyt dostępny jest w ramach Twojego rachunku bankowego.

Program rekomendacji "Przejdź do Meritum"

Polecasz konto w Meritum Banku i zarabiasz 70 zł za każde skuteczne polecenie. Limitów nie przewidujemy - im więcej polecisz tym więcej możesz zarobić. Dodatkowo, najlepsi polecający otrzymują nagrody: czytniki e-booków Kindle i iPad mini.

Dowiedz się więcej

Kupuj taniej z kartą Visa

Jako posiadacz karty Visa w Meritum Banku korzystasz z licznych zniżek i ofert specjalnych, dostępnych poprzez serwis Oferty Visa. Zarejestruj się bezpłatnie i sprawdź aktualne promocje.

Dowiedz się więcej

Nowoczesne kieszonkowe dla Twojego dziecka

Pomyśl o koncie dla swojego dziecka. Konto Junior to subkonto dedykowane dla dzieci w wieku od 13 roku życia, z pełną kontrolą rodzicielską.

Zobacz więcej

Konto dostępne zawsze i wszędzie

Masz dostęp do rachunku 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. wygodnie dokonujesz różnego rodzaju transakcji (przelewy, zlecenia stałe). Dodatkowo możesz składać wnioski o kredyt gotówkowy i kartę kredytową w bankowości internetowej, bez konieczności podpisywania umów.
Zapoznaj się z szeregiem możliwości, jakie daje aplikacja Meritum Bank Mobilny, m.in.: otworzysz konto używając zdjęcia dowodu osobistego, możesz odnaleźć miejsca płatności na mapie, wykonywać przelewy ze zdjęcia i wiele innych.

Dowiedz się więcej o aplikacji

Pilnujesz swoich pieniędzy

Dzięki narzędziu Meritum Planer możesz analizować swoje wydatki i precyzyjnie planować swój budżet. Każdy posiadacz konta w Meritum Banku ma dostęp do Meritum Planera za pośrednictwem bankowości internetowej.

Zobacz więcej
Nawet w ciągu 15 minut zostanie zawarta umowa i otwarty rachunek bankowy, na który zostanie dokonany przelew z innego banku, z wykorzystaniem opcji e-przelewu oraz nastąpi pozytywna weryfikacja przez Bank wniosku Klienta o otwarcie rachunku. W przypadku dokonania przelewu na nowy rachunek w Meritum Banku z wykorzystaniem opcji przelewu standardowego, czas zawarcia umowy i otwarcia rachunku uzależniony jest od daty wpływu środków na ten rachunek.Jak otworzyć konto w 15 minut

Przez Internet - umowa bez kuriera, nawet w 15 minut

 • Złóż wniosek online. Wypełniając wniosek wybierz sposób zawarcia umowy online oraz potwierdzenie przelewem bankowym.
 • Potwierdź zawarcie umowy wykonując e-przelew lub wykonaj przelew standardowy na numer rachunku podany w e-mailu przesłanym przez Meritum Bank.
 • Potwierdzenie aktywacji rachunku otrzymasz w wiadomości e-mail z Banku.

Przez Internet - umowa dostarczona przez kuriera

 • Złóż wniosek online. Przy wypełnianiu wniosku potrzebny będzie tylko dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
 • Jeżeli nie jesteś Klientem Banku otrzymasz tymczasowy dostęp do swojego nowego konta.
 • Kurier dostarczy umowę na adres wskazany we wniosku o otwarcie konta (przed podpisaniem umowy niezbędne będzie okazanie Kurierowi dokumentu tożsamości).
 • Aktywuj dostęp do systemu bankowości elektronicznej i korzystaj z pełnej funkcjonalności konta.

Przez aplikację Meritum Bank Mobilny

 • Pobierz aplikację Meritum Bank Mobilny z Google Play lub AppStore.
 • Złóż wniosek o otwarcie rachunku
  Zobacz, jak otworzyć konto
 • Potwierdź zawarcie umowy
  Potwierdzisz zawarcie umowy wykonując e-przelew lub przelew standardowy na numer rachunku podany w e-mailu przesłanym przez Meritum Bank.
  Umowę możesz sfinalizować także w sposób tradycyjny w placówce Banku lub za pośrednictwem kuriera.
 • Aktywuj aplikację
  Zobacz, jak aktywować aplikację

W oddziale

 • Znajdź adres najbliższego oddziału Meritum Banku. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą niezbędne dokumenty.
 • Podpisz w Oddziale Umowę o prowadzenie konta osobistego.
 • Aktywuj dostęp do systemu bankowości elektronicznej i korzystaj z pełnej funkcjonalności konta.
Jak przenieść konto do Meritum Banku

Jeżeli posiadasz konto w innym banku możesz z łatwością przenieść je do Meritum Banku.
W jaki sposób?

Dla obecnych Klientów Meritum Banku

Dla nowych Klientów Meritum Banku

 • Odwiedź najbliższą Placówkę Meritum Banku w celu założenia konta oszczędnościowo-rozliczeniowego i przekaż Doradcy, że chcesz jednocześnie złożyć wniosek o przeniesienie rachunku i/lub usług płatniczych z innego Banku.
 • Poinformujemy Cię o przeniesieniu konta oraz wybranych usług płatniczych do Meritum Banku.

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem przenoszenia rachunków bankowych.

>>Informacja o zmianach w Regulaminie i Taryfie opłat i prowizji

W jaki sposób otrzymam wyciąg do rachunku?

Meritum Bank udostępnia wyciąg z rachunku w bankowości elektronicznej, umożliwiając Tobie jego pobranie, wydrukowanie i zachowanie w niezmienionej postaci. Ponadto możesz w każdym czasie trwania umowy dokonać zmiany sposobu dostarczania wyciągów na wysyłane: pocztą tradycyjną listem zwykłym lub pocztą elektroniczną.

Jak otrzymam numer rachunku technicznego, na który należy wykonać przelew potwierdzający, zawierając umowę drogą elektroniczną?

Jeżeli przelew potwierdzający wykonujesz w formie przelewu tradycyjnego, numer rachunku technicznego, na który należy dokonać wpłaty, Bank prześle Tobie w Potwierdzeniu przyjęcia wniosku. Wiadomość będzie wysłana na adres poczty elektronicznej wskazany we wniosku o otwarcie rachunku.

Czy numer rachunku, na który wykonam przelew potwierdzający będzie moim docelowym numerem rachunku?

Nie, rachunek, na który wykonujesz przelew potwierdzający jest  rachunkiem technicznym, przeznaczonym wyłącznie do wpłaty środków na potrzeby weryfikacji Twoich danych wskazanych we wniosku o otwarcie rachunku. Docelowy numer rachunku otrzymasz w umowie rachunku, którą Bank prześle na adres poczty elektronicznej wskazany we wniosku o otwarcie rachunku.   

Jak mogę zmienić numer PIN do karty debetowej?

Zmiany numeru PIN można dokonać w bankomatach Banku Zachodniego WBK S.A. poprzez wpisanie aktualnego PIN, a następnie wpisanie nowego numeru PIN.