Konto osobiste bez opłat:

Proste Konto Osobiste

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe (nie dotyczy przelewów natychmiastowych)
Złóż wniosek Poleć produkt znajomemu
O produkcie

Proste Konto Osobiste od ręki

Swoje konto możesz otworzyć nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu i bez kuriera.

Zobacz więcej

Nowoczesne usługi bankowe za darmo:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe (nie dotyczy przelewów natychmiastowych)
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

Atrakcyjne oprocentowanie rachunków oszczędnościowych

Zyskujesz więcej dzięki bardzo atrakcyjnemu oprocentowaniu zmiennemu. Konto Oszczędnościowe i Konto Celowe dają Ci 2,75% w skali roku już od pierwszej złotówki. Oprocentowanie Prostego Konta Osobistego jest zmienne i wynosi 0%.

Promocyjne oprocentowanie Lokaty Start

Korzystasz z możliwości założenia Lokaty Start na 4,5% w skali roku na 2 miesiące dostępnej dla nowych Klientów. Lokatę możesz założyć za pośrednictwem bankowości internetowej, dzięki której masz ułatwiony dostęp do produktów oszczędnościowych.

Kredyt odnawialny w rachunku

Elastyczna forma finansowania bieżących potrzeb - także niespodziewanych wydatków. Możesz wnioskować o kredyt odnawialny nawet do 60 000 zł, z którego możesz korzystać w dowolnym momencie jak z własnych środków pieniężnych, płacąc kartą lub wykonując przelewy. Kredyt dostępny jest w ramach Twojego rachunku bankowego.

Program rekomendacji "Przejdź do Meritum"

Polecasz konto w Meritum Banku i zarabiasz 70 zł za każde skuteczne polecenie. Limitów nie przewidujemy - im więcej polecisz tym więcej możesz zarobić. Dodatkowo, najlepsi polecający otrzymują nagrody: czytniki e-booków Kindle i iPad mini.

Dowiedz się więcej

Kupuj taniej z kartą Visa

Jako posiadacz karty Visa w Meritum Banku korzystasz z licznych zniżek i ofert specjalnych, dostępnych poprzez serwis Oferty Visa. Zarejestruj się bezpłatnie i sprawdź aktualne promocje.

Dowiedz się więcej

Nowoczesne kieszonkowe dla Twojego dziecka

Pomyśl o koncie dla swojego dziecka. Konto Junior to subkonto dedykowane dla dzieci w wieku od 13 roku życia, z pełną kontrolą rodzicielską.

Zobacz więcej

Konto dostępne zawsze i wszędzie

Masz dostęp do rachunku 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. wygodnie dokonujesz różnego rodzaju transakcji (przelewy, zlecenia stałe). Dodatkowo możesz składać wnioski o kredyt gotówkowy i kartę kredytową w bankowości internetowej, bez konieczności podpisywania umów.
Zapoznaj się z szeregiem możliwości, jakie daje aplikacja Meritum Bank Mobilny, m.in.: otworzysz konto używając zdjęcia dowodu osobistego, możesz odnaleźć miejsca płatności na mapie, wykonywać przelewy ze zdjęcia i wiele innych.

Dowiedz się więcej o aplikacji

Pilnujesz swoich pieniędzy

Dzięki narzędziu Meritum Planer możesz analizować swoje wydatki i precyzyjnie planować swój budżet. Każdy posiadacz konta w Meritum Banku ma dostęp do Meritum Planera za pośrednictwem bankowości internetowej.

Zobacz więcej
Nawet w ciągu 15 minut zostanie zawarta umowa i otwarty rachunek bankowy, na który zostanie dokonany przelew z innego banku, z wykorzystaniem opcji e-przelewu oraz nastąpi pozytywna weryfikacja przez Bank wniosku Klienta o otwarcie rachunku. W przypadku dokonania przelewu na nowy rachunek w Meritum Banku z wykorzystaniem opcji przelewu standardowego, czas zawarcia umowy i otwarcia rachunku uzależniony jest od daty wpływu środków na ten rachunek.Jak otworzyć konto w 15 minut

Przez Internet - umowa bez kuriera, nawet w 15 minut

 • Złóż wniosek online. Wypełniając wniosek wybierz sposób zawarcia umowy online oraz potwierdzenie przelewem bankowym.
 • Potwierdź zawarcie umowy wykonując e-przelew lub wykonaj przelew standardowy na numer rachunku podany w e-mailu przesłanym przez Meritum Bank.
 • Potwierdzenie aktywacji rachunku otrzymasz w wiadomości e-mail z Banku.

Przez Internet - umowa dostarczona przez kuriera

 • Złóż wniosek online. Przy wypełnianiu wniosku potrzebny będzie tylko dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
 • Jeżeli nie jesteś Klientem Banku otrzymasz tymczasowy dostęp do swojego nowego konta.
 • Kurier dostarczy umowę na adres wskazany we wniosku o otwarcie konta (przed podpisaniem umowy niezbędne będzie okazanie Kurierowi dokumentu tożsamości).
 • Aktywuj dostęp do systemu bankowości elektronicznej i korzystaj z pełnej funkcjonalności konta.

Przez aplikację Meritum Bank Mobilny

 • Pobierz aplikację Meritum Bank Mobilny z Google Play lub AppStore.
 • Złóż wniosek o otwarcie rachunku
  Zobacz, jak otworzyć konto
 • Potwierdź zawarcie umowy
  Potwierdzisz zawarcie umowy wykonując e-przelew lub przelew standardowy na numer rachunku podany w e-mailu przesłanym przez Meritum Bank.
  Umowę możesz sfinalizować także w sposób tradycyjny w placówce Banku lub za pośrednictwem kuriera.
 • Aktywuj aplikację
  Zobacz, jak aktywować aplikację

W oddziale

 • Znajdź adres najbliższego oddziału Meritum Banku. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą niezbędne dokumenty.
 • Podpisz w Oddziale Umowę o prowadzenie konta osobistego.
 • Aktywuj dostęp do systemu bankowości elektronicznej i korzystaj z pełnej funkcjonalności konta.
Jak przenieść konto do Meritum Banku

Jeżeli posiadasz konto w innym banku możesz z łatwością przenieść je do Meritum Banku.
W jaki sposób?

Dla obecnych Klientów Meritum Banku

Dla nowych Klientów Meritum Banku

 • Odwiedź najbliższą Placówkę Meritum Banku w celu założenia konta oszczędnościowo-rozliczeniowego i przekaż Doradcy, że chcesz jednocześnie złożyć wniosek o przeniesienie rachunku i/lub usług płatniczych z innego Banku.
 • Poinformujemy Cię o przeniesieniu konta oraz wybranych usług płatniczych do Meritum Banku.

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem przenoszenia rachunków bankowych.

Jak mogę aktywować kartę debetową?

Karta debetowa wysyłana przez Bank jest nieaktywna. Możesz ją aktywować dokonując operacji potwierdzonej kodem PIN lub poprzez kontakt z Infolinią pod numerami 0 801 980 888 lub (+48) 58 77 88 888 od poniedziałku do soboty od godziny 8:00 do 21:00 oraz w niedzielę od godziny 9:00 do 17:00.

W jaki sposób mogę przenieść do Meritum Banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z innego banku?

W celu przeniesienia rachunku z innego banku do Meritum Banku należy wypełnić i dostarczyć w oryginale do Banku Wniosek o przeniesienie rachunku do Meritum Banku. Wniosek możesz złożyć w każdym momencie obowiązywania umowy rachunku w Meritum Banku lub wraz z wnioskiem o otwarcie nowego rachunku. W przypadku posiadania już rachunku w Meritum Banku, przeniesieniu podlegają polecenia zapłaty, zlecenia stałe i saldo. Wnioskując o przeniesienie rachunku podczas zakładania nowego  rachunku w Meritum Banku możesz dodatkowo zawnioskować o rozwiązanie umowy z dotychczasowym bankiem, skutkujące zamknięciem rachunku w tym banku.
Zawierając umowę drogą elektroniczną nie będziesz mógł równocześnie wnioskować o otwarcie rachunku wraz z jego przeniesieniem z dotychczasowego banku.

Czy numer rachunku, na który wykonam przelew potwierdzający będzie moim docelowym numerem rachunku?

Nie, rachunek, na który wykonujesz przelew potwierdzający jest  rachunkiem technicznym, przeznaczonym wyłącznie do wpłaty środków na potrzeby weryfikacji Twoich danych wskazanych we wniosku o otwarcie rachunku. Docelowy numer rachunku otrzymasz w umowie rachunku, którą Bank prześle na adres poczty elektronicznej wskazany we wniosku o otwarcie rachunku.   

Czy mogę otworzyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy drogą elektroniczną, bez wychodzenia z domu?

Złóż wniosek dostępny na stronie internetowej wybierając sposób zawarcia: Umowa online. Po wypełnieniu wymaganych danych i zatwierdzeniu wniosku wybierz jeden ze sposobów wykonania przelewu potwierdzającego:
 • E-przelew – wskaż bank, w którym posiadasz rachunek i z którego wykonasz wpłatę. Po wyborze zostaniesz przekierowany na stronę swojego banku, gdzie wszystkie niezbędne dane do przelewu będą uzupełnione automatycznie. Zaakceptuj przelew, a w ciągu kilku minut środki zostaną przekazane do Meritum Banku celem weryfikacji Twoich danych.
 • Przelew tradycyjny – wskaż we wniosku numer rachunku, z którego wykonasz wpłatę. Po zatwierdzeniu wniosku wyślemy na wskazany przez Ciebie adres poczty elektronicznej numer rachunku technicznego, na który w terminie 14 dni od złożenia wniosku powinieneś dokonać wpłaty. Po wpływie środków Meritum Bank dokona weryfikacji Twoich danych. W przypadku zgodności danych wskazanych we wniosku o otwarcie rachunku z danymi nadawcy przelewu potwierdzającego, Bank otworzy i aktywuje rachunek. Potwierdzenie aktywacji rachunku otrzymasz w wiadomości e-mail wysłanej na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej.