Konto z Gwarancją

Przez 5 lat gwarantowane 0zł za:

 • prowadzenie konta
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą
 • wydanie i obsługę karty debetowej
 • krajowe przelewy internetowe, w tym przelewy natychmiastowe
Sprawdź, jak zmienić swoje dotychczasowe konto na Konto z Gwarancją

Złóż wniosek
O produkcie

100% online

Swoje konto możesz otworzyć nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu i bez kuriera.

Zobacz, jak otworzyć konto >

Masz konto w Meritum Banku? Możesz zamienić swoje dotychczasowe konto na Konto z Gwarancją.

Zobacz, jak zamienić konto >

Przez 5 lat gwarantowane 0zł za:

 • wydanie i użytkowanie karty do konta,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie,
 • krajowe przelewy internetowe,
 • krajowe przelewy natychmiastowe.

Za korzystanie z Konta z Gwarancją nie poniesiesz również żadnych innych opłat:

 • do końca października 2015 roku – brak opłat bez spełniania jakichkolwiek warunków,
 • od 1 listopada 2015 roku – brak opłat**, jeśli w danym miesiącu na Twoje konto wpłynie jednorazowo kwota min. 2500 zł lub wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 700 zł.

Atrakcyjne oprocentowanie rachunków oszczędnościowych

Zyskujesz więcej dzięki bardzo atrakcyjnemu oprocentowaniu zmiennemu. Konto Oszczędnościowe i Konto Celowe dają Ci 2,25% w skali roku już od pierwszej złotówki. Oprocentowanie Konta z Gwarancją jest zmienne i wynosi 0%.

Promocyjne oprocentowanie Lokaty Start

Korzystasz z możliwości założenia Lokaty Start na 4% w skali roku na 2 miesiące dostępnej dla nowych Klientów. Lokatę możesz założyć za pośrednictwem bankowości internetowej, dzięki której masz ułatwiony dostęp do produktów oszczędnościowych.

Kredyt odnawialny w rachunku

Elastyczna forma finansowania bieżących potrzeb - także niespodziewanych wydatków. Możesz wnioskować o kredyt odnawialny nawet do 60 000 zł, z którego możesz korzystać w dowolnym momencie jak z własnych środków pieniężnych, płacąc kartą lub wykonując przelewy. Kredyt dostępny jest w ramach Twojego rachunku bankowego.

Program rekomendacji "Przejdź do Meritum"

Polecasz konto w Meritum Banku i zarabiasz 70 zł za każde skuteczne polecenie. Limitów nie przewidujemy - im więcej polecisz tym więcej możesz zarobić. Dodatkowo, najlepsi polecający otrzymują nagrody: czytniki e-booków Kindle i iPad mini.

Dowiedz się więcej

Kupuj taniej z kartą Visa

Jako posiadacz karty Visa w Meritum Banku korzystasz z licznych zniżek i ofert specjalnych, dostępnych poprzez serwis Oferty Visa. Zarejestruj się bezpłatnie i sprawdź aktualne promocje.

Dowiedz się więcej

Konto dostępne zawsze i wszędzie

Masz dostęp do rachunku 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. wygodnie dokonujesz różnego rodzaju transakcji (przelewy, zlecenia stałe). Dodatkowo możesz składać wnioski o kredyt gotówkowy i kartę kredytową w bankowości internetowej, bez konieczności podpisywania umów.
Zapoznaj się z szeregiem możliwości, jakie daje aplikacja Meritum Bank Mobilny, m.in.: otworzysz konto używając zdjęcia dowodu osobistego, możesz odnaleźć miejsca płatności na mapie, wykonywać przelewy ze zdjęcia i wiele innych.

Dowiedz się więcej o aplikacji

Pilnujesz swoich pieniędzy

Dzięki narzędziu Meritum Planer możesz analizować swoje wydatki i precyzyjnie planować swój budżet. Każdy posiadacz konta w Meritum Banku ma dostęp do Meritum Planera za pośrednictwem bankowości internetowej.

Zobacz więcej
*Gwarancja 5-letnia oznacza, że Bank przez minimum 5 lat (od otwarcia/zamiany rachunku) nie będzie naliczał żadnych opłat za prowadzenie rachunku, za wydanie i obsługę karty. Gwarancja dotyczy Klientów spełniających warunek podany w przypisie **.
**Gwarancja dotyczy Klientów otrzymujących na rachunek Konto z Gwarancją jednorazowy wpływ na kwotę min. 2 500 zł/mies. z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego w Banku, lub na rachunku których zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe wykonane kartą na kwotę min. 700 zł/mies. W miesiącu, w którym żaden z powyższych warunków nie zostanie spełniony, Bank pobierze opłatę za prowadzenie rachunku w wysokości 12 zł oraz będzie mógł naliczać opłaty za obsługę zadłużenia na rachunku. Bank gwarantuje niezmienność wysokości opłat dla Klientów spełniających którykolwiek z powyższych warunków przez okres 5 lat od zawarcia/zamiany umowy rachunku.
Oprocentowanie Konta z Gwarancją, Prostego Konta Osobistego i MeritumKonta Zarabiającego: 0% w skali roku, zmienne. Opłaty zgodnie z „Taryfą opłat i prowizji dla Klienta indywidualnego w Meritum Banku ICB S.A.” dostępną wraz z dokumentami zawierającymi pełną informację na temat kont na www.meritumbank.pl oraz w placówkach Banku. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.


Jak otworzyć konto w 15 minut

Przez Internet - umowa bez kuriera, nawet w 15 minut

 • Złóż wniosek online. Wypełniając wniosek wybierz sposób zawarcia umowy online oraz potwierdzenie przelewem bankowym.
 • Potwierdź zawarcie umowy wykonując e-przelew lub wykonaj przelew standardowy na numer rachunku podany w e-mailu przesłanym przez Meritum Bank.
 • Potwierdzenie aktywacji rachunku otrzymasz w wiadomości e-mail z Banku.

Przez Internet - umowa dostarczona przez kuriera

 • Złóż wniosek online. Przy wypełnianiu wniosku potrzebny będzie tylko dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
 • Jeżeli nie jesteś Klientem Banku otrzymasz tymczasowy dostęp do swojego nowego konta.
 • Kurier dostarczy umowę na adres wskazany we wniosku o otwarcie konta (przed podpisaniem umowy niezbędne będzie okazanie Kurierowi dokumentu tożsamości).
 • Aktywuj dostęp do systemu bankowości elektronicznej i korzystaj z pełnej funkcjonalności konta.

Przez aplikację Meritum Bank Mobilny

 • Pobierz aplikację Meritum Bank Mobilny z Google Play lub AppStore.
 • Złóż wniosek o otwarcie rachunku
  Zobacz, jak otworzyć konto
 • Potwierdź zawarcie umowy
  Potwierdzisz zawarcie umowy wykonując e-przelew lub przelew standardowy na numer rachunku podany w e-mailu przesłanym przez Meritum Bank.
  Umowę możesz sfinalizować także w sposób tradycyjny w placówce Banku lub za pośrednictwem kuriera.
 • Aktywuj aplikację
  Zobacz, jak aktywować aplikację

W oddziale

 • Znajdź adres najbliższego oddziału Meritum Banku. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą niezbędne dokumenty.
 • Podpisz w Oddziale Umowę o prowadzenie konta osobistego.
 • Aktywuj dostęp do systemu bankowości elektronicznej i korzystaj z pełnej funkcjonalności konta.
Jak przenieść konto do Meritum Banku

Jeżeli posiadasz konto w innym banku możesz z łatwością przenieść je do Meritum Banku.
W jaki sposób?

Dla obecnych Klientów Meritum Banku

Dla nowych Klientów Meritum Banku

 • Odwiedź najbliższą Placówkę Meritum Banku w celu założenia konta oszczędnościowo-rozliczeniowego i przekaż Doradcy, że chcesz jednocześnie złożyć wniosek o przeniesienie rachunku i/lub usług płatniczych z innego Banku.
 • Poinformujemy Cię o przeniesieniu konta oraz wybranych usług płatniczych do Meritum Banku.

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem przenoszenia rachunków bankowych.

Informacja o zmianach w Taryfie opłat i prowizji oraz Regulaminie rachunków bankowych (od 1 lipca 2015 r.) >>

Czy umowa zawierana drogą elektroniczną jest obowiązująca?

Umowa zawierana drogą elektroniczną jest również formą uznawaną przez przepisy prawa za równoważną formie pisemnej, w szczególności formę elektroniczną określoną w art.7 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe.

Jak otrzymam numer rachunku technicznego, na który należy wykonać przelew potwierdzający, zawierając umowę drogą elektroniczną?

Jeżeli przelew potwierdzający wykonujesz w formie przelewu tradycyjnego, numer rachunku technicznego, na który należy dokonać wpłaty, Bank prześle Tobie w Potwierdzeniu przyjęcia wniosku. Wiadomość będzie wysłana na adres poczty elektronicznej wskazany we wniosku o otwarcie rachunku.

Co to jest przelew potwierdzający?

To przelew, który wykonujesz po wypełnieniu i zatwierdzeniu wniosku o otwarcie rachunku. Na podstawie wykonanego przelewu, Meritum Bank potwierdzi Twoje dane wskazane we wniosku o otwarcie rachunku. W przypadku zgodności danych wskazanych we wniosku o otwarcie rachunku z danymi nadawcy przelewu potwierdzającego, Bank otworzy i aktywuje rachunek. Potwierdzenie aktywacji rachunku otrzymasz w wiadomości e-mail wysłanej na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej.

Jak są przeliczane operacje dokonane kartą debetową za granicą?

Walutą rozliczeniową karty debetowej jest euro. Dokonując płatności kartą w walucie euro, kwota operacji jest przeliczana na złotówki według kursu Banku Zachodniego WBK S.A. obowiązującego w dniu dokonania płatności. Dokonując operacji w walucie innej niż euro, operacja zostanie najpierw przeliczona na euro przez organizację Visa po kursie obowiązującym tego dnia. Następnie operacja zostaje przeliczona na złotówki i obciąży Twój rachunek bankowy. Przewalutowanie na złotówki następuje analogicznie jak w przypadku płatności w walucie euro. Na miesięcznym wyciągu zamieszczone będą kwoty operacji w walucie operacji oraz kwota transakcji po przeliczeniu na złotówki.