Karty kredytowe ranking – najlepsze karty kredytowe w Polsce

Pojęcie “bliżej klienta” nabiera nowego znaczenia, bo coraz popularniejszą formą finansowania codziennych potrzeb staje się karta kredytowa. Co zrobić, by nie rezygnować z przyjemności i wiążących transakcji? Jak nie być stratnym i skorzystać z niskooprocentowanego kredytu? Oto najlepsze karty kredytowe w Polsce i ranking, który pozwoli zorientować się w mnogości ofert!

Karty kredytowe ranking – czas na najlepsze karty kredytowe w Polsce

Zwykło się mawiać, że karty kredytowe to zło konieczne i zbyteczna przyjemność. Dzisiaj bez ogródek możemy śmiało stwierdzić, że dla wielu korzystanie z tego typu produktu jest zbawienne i wręcz niezbędne! Karta kredytowa zapewnia nie tylko dostęp do dodatkowych środków, ale pozwala również na swobodne podróżowanie po całym świecie i jest doskonałą okazją do zyskania przeróżnych promocji, rabatów i zniżek. Posiadanie karty kredytowej to rzecz przyjemna i niezwykle przydatna pod warunkiem, że korzystasz z niej w sposób zgodny z przeznaczeniem. I przede wszystkim – wybierzesz ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań. Jaką kartę wybrać dla siebie? Poniżej prezentujemy ranking kart kredytowych z najlepszymi i najbardziej opłacalnymi ofertami.

Ranking Kart Kredytowych

Ostatnia aktualizacja: 18 Sierpnia 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
AXI Card
Nie
Promocja
83,54 %
RRSO
Tak
? warunkiem jest aktywne korzystanie z karty
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
Citi Handlowy karta kredytowa z voucherem 400 zł do Allegro
Tak
? 300 zł do Biedronki
Promocja
10,24 %
RRSO
Tak
? przy dokonaniu transakcji na minimum 300 zł miesięcznie
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
Citi Handlowy Karta kredytowa z voucherem 400 zł do Allegro
Tak
? 400 zł na Allegro
Promocja
10,24 %
RRSO
Tak
? Gdy dokonasz transakcji o wartości min. 1000 zł miesięcznie, inaczej 12 zł miesięcznie.
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
Karta Twisto
Nie
Promocja
63,63 %
RRSO
Tak
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
Karta kredytowa Citibank - Motokarta
Tak
Promocja
7,44 %
RRSO
Tak
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
Karta Kredytowa Citi Simplicity
Nie
Promocja
10,24 %
RRSO
Tak
? Gdy dokonasz transakcji o wartości min. 1000 zł miesięcznie, inaczej 12 zł miesięcznie.
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
Karta kredytowa z rabatami do 1200zł!
Nie
Promocja
10,24 %
RRSO
Tak
? Gdy dokonasz transakcji o wartości min. 1000 zł miesięcznie, inaczej 12 zł miesięcznie.
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
Karta kredytowa "Bonus do 800 zł"
Tak
Promocja
9,10 %
RRSO
Tak
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
karta KupujTeraz
Nie
Promocja
50,27 %
? dla limitu 5 000 zł rozłożonego na 12 rat, rata w wysokości 515,97 zł
RRSO
Tak
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
Cardina
Nie
Promocja
144 %
RRSO
Tak
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
SuperKarta kredytowa
Nie
Promocja
173,58 %
RRSO
Tak
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «

Ten nieodzowny element naszego portfela jest kołem ratunkowym w wielu sytuacjach. Możesz sięgnąć pod kartę kredytową w trakcie dokonywania codziennych zakupów, gdy zechcesz nabyć promocyjny sprzęt na wyprzedaży bądź spełnić inną zachciankę. Zapłacisz nią także kupując online, a nawet wypłacisz gotówkę z bankomatu. Jest to o tyle ciekawy produkt, że może być całkowicie darmowy! Dlaczego? Z kartą kredytową związany jest tzw. okres bezodsetkowy w czasie, którego nie będziesz obciążony żadnymi opłatami i odsetkami.

Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to w gruncie rzeczy najzwyklejsza karta bankowa wydawana przez większość banków w Polsce. Ostatnimi czasy, tzw. kredytówka jest niezwykle popularna, bo pozwala na korzystanie ze środków, których de facto nie posiadasz. Płacąc “plastikiem” wykorzystujesz limit kredytowy, czyli pulę pieniędzy jaką przyznał Ci bank i którą możesz używać do woli. Jest ona całkowicie niezależna i niepowiązana z Twoim kontem osobistym.

Kartę kredytową założysz w tym samym banku, co konto bankowe – ale równie dobrze możesz ją mieć w zupełnie innej instytucji. Samą wysokość limitu kredytowego, czyli pożyczki ustala dany bank. Jednak bardzo często przyznany limit jest wypadkową Twoich miesięcznych dochodów oraz historii kredytowej. Oznacza to, że im wyższe wynagrodzenie dostajesz i masz mniej zobowiązań na głowie, tym więcej limitu otrzymasz.

Ranking najlepszych kart kredytowych w Polsce zobaczysz tylko na Meritum. Sprawdzisz, ile trwa okres bezodsetkowy, jaka jest wysokość odsetek, opłat czy aktualnego oprocentowania.

Zalety posiadania karty kredytowej

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez kredytówek. Rozwiązanie te jest o tyle przydatne, że może to być darmowy kredyt pod warunkiem spłaty zadłużenia w okresie bezodsetkowym (50-60 dni).

Przyjrzyjmy się bliżej zaletom, jakie niesie ze sobą karta kredytowa.

 • Wygoda. Nie musisz nosić portfela wypchanego banknotami, który przy okazji jest doskonałą zdobyczą dla złodzieja. W przypadku kradzieży kredytówki możesz ją łatwo zastrzec!
 • Pieniądze na wyciągnięcie ręki. Masz sposobność wydać więcej niż aktualnie posiadasz na koncie osobistym. Dzięki czemu, wymarzonego zakupu dokonasz od razu i nie czekasz z nim kolejny miesiąc.
 • Bezpieczeństwo. Z łatwością odzyskasz pieniądze, gdy sprzedawca oszuka Cię lub pojawi się problem z transakcją.
 • Budowa pozytywnej historii kredytowej. Posiadanie karty kredytowej to idealna okazja do wykazania przed bankiem, że jesteś odpowiedzialnym i wiarygodnym klientem. Jeśli zatem planujesz w najbliższym czasie wziąć kredyt konsumencki, wyrób kredytówkę i korzystaj z niej rozsądnie!
 • Korzystne systemy premiowe i zniżki. Niektóre banki przy wydawaniu karty kredytowej proponują zniżki do wybranych sklepów, nagrody czy nawet zwrot określonej sumy pieniędzy.
 • Gotówka w 5 minut. W prosty sposób możesz stać się posiadaczem kredytówki. Wystarczy, że złożysz wniosek przez internet bądź udasz się do wybranej placówki bankowej. Decyzję o przyznaniu środków otrzymasz od razu!

   

Koszty utrzymania karty kredytowej

Zapewne zastanawiasz się, ile może kosztować Cię posiadanie karty kredytowej. Oto najważniejsze aspekty, na które powinieneś zwrócić uwagę:

 • wysokość oprocentowania od wykorzystanych środków (po upływie okresu bezodsetkowego),
 • jednorazowa opłata za wydanie plastiku,
 • roczna lub miesięczna opłata za posiadanie karty,
 • prowizja za realizację transakcji gotówkowych,
 • opłata za przekroczenie limitu karty,
 • opłata za zmianę cyklu rozliczeniowego,
 • koszt za wydanie duplikatu karty,
 • opłaty związane z postępowaniem windykacyjnym, jeśli zwlekasz ze spłatą zadłużenia.

Łącznie za samo utrzymanie kredytówki możesz zapłacić nawet kilkaset złotych rocznie, niezależnie od tego, czy korzystasz z niej, czy też nie. Na szczęście, większość kosztów ominiesz, jeśli w ciągu miesiąca przeprowadzisz odpowiednią liczbę transakcji bądź wydasz określoną kwotę na koncie.

Karta kredytowa a debetowa – różnica

Porównując dwa produkty finansowe – karty kredytowej oraz debetowej, zacznijmy najpierw od uporządkowania wiedzy. Karta debetowa to podstawowa karta płatnicza, która wydawana jest przy zakładaniu konta osobistego. Wykonujesz nią większość czynności, jak: płacisz online, ale i bezpośrednio w sklepie – ale tylko własnymi pieniędzmi.
Spójrzmy na kluczowe różnice między kartami płatniczymi.

KARTA KREDYTOWA

KARTA DEBETOWA

Konto

Konto

Płatności

Płatności

Jak ją otrzymać?

Jak ją otrzymać?

Limit

Limit

Spłata

Spłata

Wypłata z bankomatów

Wypłata z bankomatów

Sam widzisz, że oba produkty jakimi są karta kredytowa i debetowa oprócz jednej wspólnej cechy – dużej popularności – więcej różni niż dzieli.

Jak korzystać z karty kredytowej?

Korzystanie z karty kredytowej jest łatwe, szybkie, przyjemne oraz bardzo wygodne. Niestety, wielu z nas zapomina, że jest to nadal produkt finansowy, za który przyjdzie nam zapłacić. Bolesną niespodzianką są ewidencja transakcji, ale też naliczane odsetki. Dlatego, jeśli nie chcesz zapłacić instytucji więcej niż pożyczyłeś wystarczy, że przypilnujesz terminów spłaty w okresie bez odsetkowym.

Pamiętaj też, by nie wybierać pieniędzy z bankomatów! Prowizję za wypłaty są zdecydowanie większe niż za ewentualne wypłaty za pomocą kart debetowych. Dodatkowo, środki pobierane z bankomatów są traktowane jako zadłużenie i nie podlegają okresowi bez odsetkowemu. Dlatego warto spieszyć się z ich spłatą, bo odsetki naliczane są od dnia dokonania transakcji.

Karta kredytowa to produkt, z którego należy korzystać ostrożnie. Jej zalety to szybki dostęp do dodatkowej gotówki w nagłej sytuacji. Banki z uwagi na dużą konkurencję oferują wiele ciekawych zniżek do kredytówek.

Jak wybrać najtańszą kartę kredytową?

Jeśli będziesz pamiętać o kilku podstawowych zasadach: spłacie zadłużenia w trakcie trwania okresu bez odsetkowego, nie przekraczaniu przyznanego limitu czy opłacie minimalnej to korzystanie z kredytówki będzie nie tylko wygodne, ale i pozwoli zyskać sporo oszczędności. Przydatne do trzymania oszczędności okazują się być konta oszczędnościowe oferowane przez różne banki.  

Karta kredytowa to produkt, który ma sens tylko wtedy, gdy korzystasz z niego aktywnie. 

\W przeciwnym razie możesz spodziewać się kosztów za brak aktywności.

 

Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę, porównaj minimum kilka propozycji bankowych. Zajrzyj też do naszego rankingu kart kredytowych. Dzięki temu, dobierzesz kartę kredytową do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Aktualnie prym na rynku kart kredytowych wiodą:

 • Millenium MasterCard/ Visa Impresja,
 • Karta Pomarańczowa w ING Banku Śląskim,
 • Przejrzysta Karta Kredytowa w PKO BP,
 • MasterCard Silver w Santander Consumer Bank.

Na co uważać podpisując umowę o kartę kredytową?

Jak każdy produkt finansowy – tak i karta kredytowa posiada swoje “ciemne strony”. Pierwszą kluczową kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę jest sam okres bezodsetkowy, który nie musi być takim w rzeczywistości. Zerowe oprocentowanie dotyczy transakcji bezgotówkowych! Kolejnym haczykiem jest tzw. wydłużenie okresu bezodsetkowego. Faktycznie, im dłuższy jest okres bezodsetkowy, tym wyższe jest oprocentowanie od ewentualnych opóźnień w spłacie.

Ponadto, zwróć uwagę na:

 • oprocentowanie. Nie może przekroczyć 4-krotoności stopy lombardowej NBP,
 • minimalną kwotę do spłaty. Jeśli zadłużenie nie zostanie uregulowane w okresie bezodsetkowym, to jesteś zobowiązany do spłaty kwoty minimalnej w danym miesiącu. W większości minimalna kwota do spłaty to 5%,
 • koszty za wydanie karty, jej wznowienie oraz miesięczną obsługę (można ich uniknąć aktywnie korzystając z karty),
 • okres bezodsetkowy. Czasem jest to 45 dni, a czasem 60 dni,
 • płatności telefonem. Zamierzasz korzystać z BLIK-u lub HCE? Sprawdź, czy oferta banku posiada wersję elektroniczną karty,
 • ubezpieczenie. Niektóre kredytówki posiadają w pakiecie popularne ubezpieczenia. Zastanów się, czy faktycznie tego potrzebujesz,
 • sposób rozliczania karty z waluty obcej. Zanim złożysz wniosek, zapytaj doradcy jaka waluta jest walutą rozliczeniową karty. W ten sposób unikniesz podwójnego przewalutowania. Przy okazji przyjrzyj się też kursom walut, które w zależności od banku mogą być różne,
 • podgląd do zrealizowanych transakcji. Dostęp do historii transakcji znacznie ułatwi obsługę karty. Przydatne mogą okazać się także powiadomienia SMS, które na bieżąco będą informować o płatnościach wykonanych kredytówką.

Jak zrezygnować z karty kredytowej?

Zrezygnować z karty kredytowej możesz w dowolnym momencie. Najczęściej jednak rezygnacja jest dostępna po upływie dwóch tygodni, od momentu wydania karty.
Jak prawidłowo zrezygnować z karty kredytowej?

Zazwyczaj wypowiedzenie złożysz na dwa sposoby: pisemne bądź internetowo. W tym drugim przypadku musisz wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej banku i odesłać go na wskazany odgórnie adres banku. Wiele instytucji wymaga też osobistej wizyty w siedzibie banku wraz z należytymi dokumentami i dowodem osobistym.

Chcąc zrezygnować z karty kredytowej, złóż wniosek jeszcze przed zakończeniem jej ważności.
W przeciwnym razie – bank automatycznie przedłuży umowę!

Czy istnieje wirtualna karta kredytowa?

Plastikowy pieniądz powoli odchodzi do lamusa, bo obecnie praktycznie każdy bank udostępnia rozwiązanie wirtualnej karty kredytowej!

Tego typu kredytówka, nie ma swojej fizycznej postaci. Co za tym idzie, nie możesz jej zgubić ani nie zostanie skradziona. Faktycznie może mieć swoją fizyczną postać, ale nie musi. W takim razie, w jaki sposób się nią posługiwać? Wystarczy, że będziesz znać numer karty, datę jej ważności, a także 3-cyfrowy kod zabezpieczający. Informacje te dostępne będą w panelu bankowości internetowej.

Jak działa wirtualna karta kredytowa?


 • Została stworzona z myślą o zakupach przez internet
  . Oznacza to, że za pomocą takiej karty wykonasz wszystkie transakcje, do których musisz mieć internetowy dostęp.
 • Nie jest powiązana z ROR-em. Do wirtualnej kredytówki zakładane jest, tzw. konto techniczne, na które przelewasz odpowiednią sumę środków.
 • Posiada formę karty pre-paid (przedpłaconej). Dzięki czemu pozwala na bezpieczne zakupy do kwoty, którą wpłaciłeś na kartę.

Wirtualna karta kredytowa dostępna jest w ofercie, m.in.: ING Banku Śląskiego, Santander Consumer Bank, Alior Bank czy Millenium Bank,