Pożyczki od 18 lat. Ciekawa oferta dla młodych dorosłych

Pożyczki od 18 lat. Ciekawa oferta dla młodych dorosłych

Aby skorzystać z oferty wybranej firmy pożyczkowej, należy spełniać pewne kryteria – potencjalny klient musi mieć polskie obywatelstwo, posiadać konto w banku i ukończyć określony wiek. Parabanki udzielają wsparcia finansowego osobom dorosłym, ale nie zawsze dorosłość oznacza osiemnaście lat. Bywa, że dolny próg wiekowy to dwadzieścia jeden, a nawet dwadzieścia trzy lata. Jedynie niektóre firmy proponują pożyczki od 18 lat i z reguły jest to wyraźnie zaznaczone w opisie oferty.

Zaufać młodym

Osoba w wieku osiemnastu lat to dorosły w świetle prawa, natomiast przeważnie niesamodzielny, niepracujący jeszcze młody człowiek, mieszkający z rodzicami. Dla przeciętnego pożyczkodawcy nie jest wiarygodnym klientem, bo przedstawia sobą czystą kartę – nie ma wprawdzie negatywnej historii kredytowej, ale nie może się też pochwalić pozytywnymi wpisami w bazach. Nie pracuje, nie ma dochodu, niewiele o nim wiadomo. Część firm – coraz więcej, jak można wywnioskować z analizy rynku – decyduje się jednak zaufać młodym dorosłym i wprowadza do swojej oferty pożyczki od 18 lat. Propozycje są dość atrakcyjne i obarczone niewieloma formalnościami, dlatego też chętnych nie brakuje. Do tego dochodzi łatwość wnioskowania o chwilówkę – formularz wypełnia się przez internet, a oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku nie jest długie. Trzeba mieć własne konto oraz aktywny numer telefonu komórkowego.

Gdzie szukać ofert i czym się kierować?

Oferty dla najmłodszych pożyczkobiorców najłatwiej znaleźć, porównując propozycje od różnych parabanków, choćby tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-od-18-lat-internet-bez-formalnosci/. Parabanki nie oferują tak młodym klientom dużych kwot na start, ale są to sumy wystarczające na pokrycie różnych nagłych wydatków, ufundowanie pilnego zakupu itd. – 500 lub 1000 zł. Spłacenie pożyczki w terminie zwiększa zaufanie i kolejnym razem można sięgnąć po większe pieniądze. Żeby pożyczyć korzystniej, warto zwrócić uwagę na oferty z bonusami dla nowych klientów. Często takim bonusem jest brak dodatkowych opłat pod warunkiem spłacenia zobowiązania w terminie. Dobrze jest też sięgnąć po propozycję od firmy, która łagodnie podchodzi do pożyczkobiorcy mającego różne kłopoty finansowe. Osiemnastolatek nie będzie doświadczonym klientem, nie zawsze więc od razu uda mu się dochować wszystkich warunków zobowiązania. Może też mieć problemy ze zrozumieniem zapisów umowy czy z kalkulacją kosztów pożyczki. Idealnie jest, gdy przed złożeniem wniosku można porozmawiać z doradcą i upewnić się co do niektórych aspektów. Nie zawsze jednak wsparcie doradcy jest uwypuklone w ofercie.