Pożyczki na czek giro – pożyczki z odbiorem na poczcie

Sięganie po pożyczkę zwykle służy rozwiązaniu sytuacji nagłej i wyjątkowej, kiedy nie mamy wolnych środków bądź oszczędności. Konieczność pilnego uregulowania zobowiązania, potrzeba pokrycia kosztów wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim albo okazyjny zakup – to częste powody rozważania ofert firm pożyczkowych. Zdarza się, że oprócz samej potrzeby zdobycia dodatkowej gotówki, liczy się czas.

W takich momentach wizyta w banku w sprawie kredytu bywa ryzykowna, bowiem zwykle wiąże się ona z czasochłonną procedurą, poprzedzoną ogromem formalności oraz brakiem gwarancji uzyskania wsparcia. Optymalnym rozwiązaniem wydają się być pożyczki udzielane przez firmy z sektora pozabankowego, w których można oczekiwać minimalnych wymagań, szybkich decyzji oraz błyskawicznych wypłat.

Okazuje się jednak, że pomimo posiadanej zdolności kredytowej, klient z różnych względów nie może lub nie chce przyjąć pożyczki na rachunek bankowy. W tego typu sytuacjach z pomocą przychodzą pożyczki na czek giro, dzięki którym w prosty sposób można wypłacić pieniądze np. w placówce pocztowej. Trzeba uczciwie przyznać, że na rynku pozabankowym nie ma zbyt wielu ofert pożyczkowych z taką opcją wypłaty, jednak znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji. Prezentujemy ranking pożyczek na czek giro, który – mamy nadzieję – będzie pomocny przy poszukiwaniu tego rodzaju pozabankowego wsparcia z wariantem wypłaty środków na Poczcie

Ranking pożyczek na czek giro

Ostatnia aktualizacja: 21 Lipca 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
4 - 48 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Przelew na konto
Metoda wypłaty
» SPRAWDŹ «
Provident Wynajmowana
5 miesięcy
Okres spłaty
500 - 4 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
przelew/do domu
Metoda wypłaty
» SPRAWDŹ «
25 tygodni
Okres spłaty
500 - 1 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Karta przedpłacona/gotówka
Metoda wypłaty
» SPRAWDŹ «
36 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 15 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Przelew/czek GIRO
Metoda wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
300 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Przelew/czek GIRO
Metoda wypłaty
» SPRAWDŹ «
Polecamy!
91 - 120 dni
Okres spłaty
100 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
wiele możliwości
Metoda wypłaty
» SPRAWDŹ «
AXI Card
12 - 120 miesięcy
? karta kredytowa - umowa 12 miesięcy z możliwością przedłużenia
Okres spłaty
500 - 3 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
limit na karcie
Metoda wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 - 12 miesięcy
Okres spłaty
200 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
gotówka do ręki
Metoda wypłaty
» SPRAWDŹ «

Powyższy ranking to swoista esencja najlepszych ofert z segmentu firm udzielających pożyczek pozabankowych, które uwzględniają praktyczną opcję wypłaty na czek giro. Oferty nie wymagają dodatkowej weryfikacji i rekomendacji, a pożyczkodawcy cieszą się statusem solidnych oraz rzetelnych podmiotów finansowych.

Co to jest czek giro?

Czek giro jest znaną od dawna formą rozliczeń finansowych, obecnie powszechnie używaną głównie przy wypłacie pożyczek. W ostatnim czasie ta formuła wypłaty pożyczki zyskuje na popularności, bowiem jest alternatywą dla tradycyjnych przelewów. Czek giro może mieć postać drukowaną, ale bywa, że generowany jest w formie specjalnego kodu, jaki pożyczkobiorca otrzymuje np. przez email bądź SMS.

W niektórych sytuacjach, czek giro może być najszybszym sposobem na wypłatę zadekretowanych na nim środków pieniężnych. Czek można zrealizować po okazaniu dowodu tożsamości na każdej Poczcie lub w placówce Banku Pocztowego.

Pożyczka na poczcie – jak wygląda proces odbioru?

Bezpośrednio po pozytywnej decyzji pożyczkowej, firma wydaje czek giro (w formie papierowej albo cyfrowego kodu), z którym od razu można udać się do placówki pocztowej. Pożyczki z odbiorem na Poczcie na podstawie czeku giro, to zazwyczaj szybka i bezproblemowa procedura. Po weryfikacji tożsamości posiadacza czeku, pracownik Poczty lub Banku Pocztowego wypłaca należne środki w gotówce. Pożyczkobiorca kwituje odbiór pożyczki własnoręcznym podpisem, po czym bez przeszkód może dysponować otrzymaną kwotą na dowolny cel.

Dla kogo pożyczka z odbiorem na poczcie to dobre rozwiązanie?

Odbiór pożyczki na poczcie na podstawie czeku giro – to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają konta albo z różnych powodów nie chcą pozostawiać śladu przepływu środków na rachunku bankowym. Szczególnie dotyczy to ludzi starszych, ponieważ seniorzy od dawna przyzwyczajeni są do dokonywania wszelkich rozrachunków gotówkowych za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Podobnie w sytuacji, gdy na koncie znajdują się zajęcia komornicze albo wykorzystany debet (ujemne saldo) – czek giro z pewnością będzie satysfakcjonującą opcją pozyskania pożyczki dla właściciela takiego rachunku bankowego. Czasami powód bywa bardziej prozaiczny, m. in. kiedy osoba chce utrzymać fakt przyznania pożyczki w tajemnicy przed współdysponentem konta (np. jeśli środki posłużą do zakupu prezentu).

Pożyczki dla zadłużonych z odbiorem na poczcie

W przypadku posiadania zadłużenia i figurowania w różnych rejestrach typu BIK czy KRD, szanse na zdobycie kredytu są bliskie zera. Jedyną realną nadzieją na uzyskanie wsparcia finansowego, jest znalezienie odpowiedniej oferty wśród firm pozabankowych. Wbrew pozorom wiele instytucji pozabankowych ma ciekawe propozycje dla osób zadłużonych, rozumie także, z jakimi ograniczeniami muszą się one zmagać, gdy o swoje należności zaczynają upominać się wierzyciele. Zdarza się, że powodem blokady konta przez komornika jest nawet niewielka zaległość, czasem problemem może być też ujemne saldo na rachunku (uruchomiony debet). Aby uniknąć przykrych niespodzianek, najlepiej skorzystać z oferty pożyczkowej dla zadłużonych, z opcją wypłaty gotówki w punkcie pocztowym na czek giro. Pobierając pożyczki na czek giro – sam decydujesz o priorytetach i celach, na jakie chcesz spożytkować gotówkę.

Z jakich kosztów składają się pożyczki na poczcie?

Odbiór pożyczki na poczcie na podstawie czeku giro, wiąże się z koniecznością poniesienia niewielkiej, kilkunastozłotowej opłaty (ok. 13 zł.). Nie zawsze jednak kwota ta pobierana jest w okienku pocztowym, bowiem większość firm pozabankowych dolicza koszt obsługi czeku giro – do raty pożyczkowej. Nie zmienia to faktu, że chwilówki bez przelewu i czek giro – to często jedyna bezpieczna furtka dla osób zadłużonych, chcących zachować anonimowość albo nie posiadających konta (ponad 10% polskich obywateli).

Zalety i wady pożyczek bez konta bankowego

Pożyczka bez konta bankowego, która z reguły wymusza wybór wypłaty przyznanych środków przy zastosowaniu opcji czeku giro, ma swoje plusy i minusy.

Zalety:

  • możliwość skutecznego aplikowania o pożyczkę online z opcją wypłaty na czek giro,
  • brak ryzyka, że środki pożyczkowe zostaną zajęte przez komornika,
  • po pozytywnej decyzji kredytowej – szybka wypłata na czek giro i możliwość podjęcia pożyczki we wszystkich punkach Poczty Polskiej i oddziałach Banku Pocztowego,
  • duży stopień anonimowości.

Wady:

  • dodatkowa opłata w wysokości ok. 13 złotych przy realizacji czeku giro,
  • konieczność dotarcia do punktu pocztowego,
  • możliwość realizacji czeku giro jedynie w czasie godzin pracy placówek pocztowych.
  • Pożyczka z komornikiem na czek giro

Długi publicznoprawne, zaległości alimentacyjne, zapomniana bądź sporna należność za usługi telekomunikacyjne, która nagle stała się przedmiotem windykacji? Powodów do wszczęcia egzekucji komorniczej jest wiele. W momencie, kiedy instytucja pozabankowa zdecydowała się pomóc Ci w rozwiązaniu trudnej sytuacji finansowej – pożyczając pieniądze, rozsądnie jest skorzystać z czeku giro jako formy wypłaty. W pierwszej kolejności komornik zajmuje bowiem rachunek bankowy, blokując wszystkie środki na zaspokojenie roszczeń wierzycieli.

Pożyczki dla zadłużonych z odbiorem na Poczcie, są więc skuteczną alternatywą i sposobem, aby samemu móc podejmować decyzje o kolejności spłaty swoich zobowiązań. Długoterminowe pożyczki na czek giro, przy odpowiedzialnym zarządzaniu gotówką, mogą pomóc w unormowaniu i ustabilizowaniu napiętej sytuacji finansowej.