Pożyczki długoterminowe to szansa na wyjście z długów!

Pożyczki długoterminowe to szansa na wyjście z długów!

25 listopada 2019 0 By Aleksandra Czarnecka

Każdy, kto kiedykolwiek miał na koncie kredytowe zadłużenie i negatywną historię w BIK, doskonale wie, że uzyskanie kolejnego zobowiązania nie jest proste. Dla osób, które nadal spłacają pożyczki albo kredyty, jest to najczęściej wręcz niemożliwe. Z pomocą przychodzą jedynie gotówkowe pożyczki długoterminowe albo te udzielane bez BIK i zaświadczeń o zatrudnieniu. Te ostatnie mają jednak haczyk, czyli bardzo wysokie i mało korzystne oprocentowanie. Dlatego opcja długoterminowa staje się powoli atrakcyjna dla dłużników szukających optymalnego rozwiązania swoich problemów.

Nieobowiązkowe sprawdzanie BIK?

Firmy pożyczkowe stosują szereg zabezpieczeń, których celem jest uchronienie ich przed zawarciem niekorzystnej umowy z klientem o zerowej zdolności kredytowej, bez dochodów i będących potencjalnym ryzykiem, że pożyczka nie zostanie spłacona. Jednym z podstawowych zabezpieczeń jest prześwietlenie klienta w BIK, co firmy mają obowiązek robić przy każdym typie pożyczki. Nie oznacza to jednak automatycznie, że po analizie klienta w bazie firma podejmuje na tej podstawie decyzję o udzieleniu lub nie zobowiązania finansowego. W niektórych przypadkach pożyczki długoterminowe udzielane są nawet osobom, które w BIK nie mają pozytywnej historii albo w ogóle tam nie figurują (nigdy nie miały żadnego zobowiązania, zakupu na raty), co zwykle eliminowało je z dalszego procedowania wniosku. Oczywiście taka ulga ma swoją cenę, a tą najczęściej jest znacznie podwyższone oprocentowanie.

Kwoty zobowiązania pożyczek

Polski rynek finansowy jest przesycony pożyczkami chwilówkami, których udziela się na 30-90 dni, a kwota takich zobowiązań nie sięga więcej niż około pięciu tysięcy. Wejście do obiegu ofert długoterminowych sprawiło, że część klientów zainteresowała się tymi drugimi i to nie tylko ze względu na wydłużony, kilkuletni okres spłaty zobowiązania. Wabikiem na klientów stały się również maksymalne kwoty pożyczek długoterminowych, które można sprawdzić na https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-dlugoterminowe/ Granica kilku tysięcy została przekroczona, a klientom firmy zaczęły oferować nawet pożyczki do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co ważne, z grona klientów nie zostali wykluczeni dłużnicy, którym również dano szansę na uzyskanie dużego kwotowo zobowiązania finansowego. Jednak z dodatkowym warunkiem: zastawienia jakiejś ruchomości, na przykład samochodu albo innego pojazdu.

Pożyczki długoterminowe – weryfikacja klienta

W pożyczkach długoterminowych proces wnioskowania o pieniądze oraz weryfikacji klienta nie różni się niczym od tego obecnego w innych typach pożyczek. Wnioski można składać przez internet albo telefonicznie, a weryfikacja odbywa się najczęściej poprzez przesłanie skanów dowodu osobistego i/lub innego dokumentu tożsamości. Niekiedy pożyczkodawca może też zażądać przesłania dodatkowych zaświadczeń np. o ostatniej wypłacie, skanu umowy zlecenia, opłaconych rachunków z ostatnich kilku miesięcy albo nawet wyciągu z konta. Zasada jest jedna: im większa kwota zobowiązania, tym większy zakres weryfikacji musi przejść potencjalny pożyczkobiorca i przygotować się na nieco więcej formalności do spełnienia.