Pożyczka na czek GIRO – gotówka do ręki w okienku pocztowym

Pożyczka na czek GIRO – gotówka do ręki w okienku pocztowym

Cechą współczesnej bankowości jest to, że większość transakcji odbywa się mobilnie i bezgotówkowo. Nawet firmy zajmujące się udzielaniem chwilówek od ręki preferują taką formę wypłacania pieniędzy. Na osoby, które wolą jednak tradycyjnie otrzymać gotówkę do ręki, czeka pożyczka na czek GIRO, którą mogą odebrać na poczcie nawet wtedy, gdy nie mają konta w banku.

Ukłon w stronę klientów

To niewątpliwie duże ułatwienie dla klientów w starszym wieku, którzy nie zawsze radzą sobie z nowoczesną mobilnością systemów bankowych, emeryturę lub rentę przynosi im nadal listonosz, a karty debetowe i aplikacje internetowe do obsługi konta rozliczeniowego są dla nich czarną magią. Jednak z oferty pożyczki tego typu, którą odebrać można w pocztowym okienku, korzystają również inne osoby. Na przykład klienci, które swoje konto bankowe współdzielą z małżonkiem i nie chcą ujawniać zaciągniętego zobowiązania (chociażby na pokrycie kosztów niespodzianki). Pożyczka na czek GIRO jest wtedy doskonałym, anonimowym rozwiązaniem, a przykłady takich starannie wyselekcjonowanych ofert można znaleźć tutaj.

Szybka wypłata gotówki

W błędzie są jednak ci, którzy uważają, że taka forma pożyczki oznacza dłuższe czekanie na pieniądze. Nic bardziej mylnego. Cały proces nadal jest w pełni zautomatyzowany, a pieniądze można odebrać nawet w ciągu paru minut od zatwierdzenia pożyczki przez pożyczkodawcę. Klient otrzymuje na podany w umowie numer telefonu oraz adres e-mail specjalny kod weryfikacyjny. Podając go w okienku na poczcie musi tylko przedstawić swój dowód tożsamości, a pieniądze są mu błyskawicznie wypłacane.

Pożyczka na czek GIRO – coraz więcej ofert

O popularności takiego rozwiązania wśród klientów świadczą same wyniki statystyczne firm pożyczkowych, które mają je w ofercie. Z roku na rok wzrasta sukcesywnie liczba osób zawierających takie umowy, ale co najważniejsze, wzrasta też sama kwota wysokości zobowiązań finansowych. O ile jeszcze kilka lat temu średnia pożyczka tego typu wynosiła około 1500 złotych, obecnie średnia przekracza 4000 złotych z tendencją do dalszego wzrostu. Czy to oznacza, że czekowe pożyczki mogą niedługo wstrząsnąć polskim rynkiem pozabankowym? Na pewno będą sporą konkurencją dla internetowych chwilówek, zwłaszcza że kierowane są do z pozoru niszowej grupy odbiorców, którzy do tej pory zaciągali pożyczki gotówkowe od akwizytorów lub w specjalnych punktach pożyczkowych. Tych jest jednak coraz mniej, dlatego najlepszym dla nich rozwiązaniem, któremu mogą zaufać, jest odbiór pożyczonej gotówki właśnie na poczcie.