Pożyczka dla bezrobotnych – dostępna dla osób bez pracy

Pożyczka dla bezrobotnych – dostępna dla osób bez pracy

29 grudnia 2020 0 By Aleksandra Czarnecka

Jeszcze do niedawna osoby bezrobotne czy też niezatrudnione na podstawie umowy o pracę były wykluczone z systemu pożyczek obecnych na rynku usług finansowych. Tymczasem na tym rynku funkcjonują inwestorzy z pożyczkami dla bezrobotnych, którzy stosują inne algorytmy wiarygodności niż sformalizowane instytucje finansowe. To sprzyjające okoliczności dla osób, które nie mogą przedstawić zaświadczenia o zatrudnieniu, a jednak posiadają określone dochody. Nie chcą też pożyczać pieniędzy od znajomych czy rodziny i informować wszystkich, że są osobami bezrobotnymi. 

Pożyczka dla bezrobotnych bez zaświadczeń 

Brak stałej pracy nie musi być już przeszkodą w pozyskaniu pożyczki. Rynek pożyczek dla bezrobotnych funkcjonuje przede wszystkim w sieci. Zwykle w postaci platformy, poprzez którą szybko i bez nadmiaru formalności można pozyskać pożyczkę, chociaż zwykle nie jest ona wysoka.

Pożyczka dla bezrobotnych bez zaświadczeń charakteryzuje się najczęściej:

  • dowolnym celem – pożyczkobiorca nigdzie nie musi deklarować przeznaczenia pożyczki
  • przyjaznymi warunkami – optymalnym oprocentowaniem, które bardzo często przy pierwszej pożyczce wynosi 0% (RRSO 0%)
  • brakiem zbędnych formalności – wystarczy mieć dowód osobisty, telefon komórkowy, konto bankowe i adres email
  • brakiem obowiązku okazywania zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, chociaż bardzo często należy wskazać wysokość swoich miesięcznych dochodów i ich źródło, jednak jest to zawsze jedynie oświadczenie
  • szybkością decyzji, która pojawia się nawet w ciągu kilkudziesięciu minut, a w ślad za nią pieniądze znajdują się na koncie
  • akceptacją różnego rodzaju przychodu – pożyczkobiorca może utrzymywać się z zasiłków, renty, emerytury czy innego rodzaju przychodów, również socjalnych

Pożyczka na raty dla bezrobotnych

Sposobem na zwiększenie wartości pożyczonej kwoty jest pożyczka na raty dla bezrobotnych. System spłaty ratalnej nie zmienia optymalnych warunków pożyczki. Nadal jest to pożyczka dla bezrobotnych i nadal bez zaświadczeń ograniczających system. Pożyczki online nie wymagają formalności a pieniądze są dostępne natychmiast.

Wysokość oferowanej kwoty jest bardzo różna i zależy od konkretnej firmy, oscyluje wokół kwoty ok. 40 tys. zł. Termin spłaty to nawet 60 miesięcy, co czyni ją dostępną dla każdego, chociaż każdy pożyczkobiorca doskonale rozumie, że im dłuższy okres spłaty pożyczki tym de facto jest ona droższa. Niemniej pożyczka na raty dla bezrobotnych przestaje być chwilówką a zamienia się w pożyczkę w systemie spłaty ratalnej. 

Rachunek osobisty jako kryterium wyboru

Starając się o pożyczkę dla bezrobotnych, kluczowym elementem weryfikacji może być dla pożyczkodawcy historia rachunku osobistego w banku. Wyciąg z konta bankowego jest dla niego najlepszym weryfikatorem, pokazuje bowiem dochody bez weryfikacji źródła. W ten sposób pożyczkodawca dowiaduje się o kwocie przepływu przez konto, oszczędnościach i wydatkach.

To swoisty sposób na ocenę zdolności kredytowej i dostawca informacji o pożyczkobiorcy. Dobry wyciąg z konta może znacząco podnieść wiarygodność kredytową wnioskującego lub, co również jest możliwe, zamknąć ostatecznie drogę do pożyczki. Wszak pożyczkodawca traktuje każdą pożyczkę jak biznes i musi być pewien zwrotu całej kwoty wraz z odsetkami. 

Nawet wtedy, gdy nie posiada się znaczących przepływów przez konto można starać się o pożyczkę. Pożyczkodawca stosuje szereg form zabezpieczenia pożyczki, być może któraś z nich będzie akceptowalna. Taki zabezpieczeniem może być nieruchomość, działka czy samochód. Warto rozważyć wszystkie możliwości po obu stronach pożyczki.