Pozabankowe pożyczki dla firm - ranking

Dynamicznie zmieniający się rynek i różne uwarunkowania dla biznesu sprawiają, że nawet najlepiej prosperująca firma może popaść w nagłe tarapaty finansowe. W dzisiejszych czasach sam pomysł na prowadzenie działalności gospodarczej bywa niewystarczający. Niesolidni kontrahenci, sezonowość popytu na towary czy usługi, walka konkurencyjna albo zmiany przepisów prawnych – to szara rzeczywistość każdej firmy.

W teorii sektor finansowy oferuje mnóstwo produktów oraz rozwiązań pomocowych, jednak z realną i szybką odsieczą dla przedsiębiorców coraz częściej przybywają pozabankowe pożyczki dla firm. Liczba ofert w zakresie doraźnego wsparcia dla przedsiębiorców jest na razie zdecydowanie mniejsza, niż ilość propozycji dla osób fizycznych.

Na rynku finansowych usług pozabankowych dla firm, nie brakuje jednak produktów będących ciekawą alternatywą dla kredytów. Procedury kredytowe w bankach to obecnie prawdziwa „droga przez mękę” dla wielu przedsiębiorców. Oto lista instytucji, które oferują prostą ścieżkę do uzyskania pożyczki dla firm:

Ranking pożyczek dla firm

Ostatnia aktualizacja: 16 Sierpnia 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 200 000 zł
Kwota
od 60 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Krajowy Fundusz Pożyczek Hipotecznych - pożyczki hipoteczne dla firm
12 - 60 miesięcy
Okres spłaty
30 000 - 300 000 zł
Kwota
do 72 godzin
? zazwyczaj tego samego dnia
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Actum Finanse - pożyczka hipoteczna dla firm
1 - 12 miesięcy
Okres spłaty
20 000 - 250 000 zł
Kwota
do 3 dni
? od momentu wysłania wniosku (dni roboczych)
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
1 - 500 000 zł
Kwota
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
BIZnest Kredyt dla przedsiębiorców
6 - 96 miesięcy
Okres spłaty
10 000 - 350 000 zł
Kwota
24 godziny
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
6 - 60 miesięcy
Okres spłaty
3 000 - 60 000 zł
Kwota
30 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 - 12 miesięcy
Okres spłaty
1 - 100 000 zł
Kwota
1 godzina
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
6 - 12 miesięcy
? 6/12 miesięcy lub więcej
Okres spłaty
100 000 - 6 000 000 zł
Kwota
48 godziny
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
BIZnest Limit dla Przedsiębiorców
2 - 3 lat
Okres spłaty
10 000 - 350 000 zł
Kwota
24 godziny
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
24 - 120 miesięcy
Okres spłaty
20 000 - 1 000 000 zł
? bez zabezpieczenia do 500 000 zł
Kwota
60 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 - 36 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 20 000 zł
Kwota
24-48 godzin
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
1 - 300 000 zł
Kwota
24 godziny
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
12 - 48 miesięcy
Okres spłaty
10 000 - 30 000 zł
Kwota
24 godziny
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 - 24 miesięcy
Okres spłaty
30 000 - 500 000 zł
Kwota
48 godzin
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
200 - 250 000 zł
Kwota
5 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
12 - 18 miesięcy
Okres spłaty
10 000 - 150 000 zł
Kwota
111
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
5 000 - 1 000 000 zł
Kwota
1 godzina
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «

Aktualizowany każdego miesiąca ranking, zawiera wyselekcjonowane oferty podmiotów, jakie mogą udzielić pożyczki dla przedsiębiorców. Wszystkie firmy to sprawdzeni i rzetelni pożyczkodawcy, którzy gwarantują błyskawiczne rozpatrzenie wniosku o wsparcie finansowe.

Pożyczka dla firm a kredyt – jakie są różnice wymagań dla przedsiębiorców?

Uzyskanie kredytu bankowego jest procesem niezwykle skomplikowanym, czasochłonnym i wymagającym dostarczenia olbrzymiej liczby dokumentów oraz zaświadczeń. Co najważniejsze, odsetek pozytywnie rozpatrywanych spraw o przyznanie kredytu, jest dużo niższa, niż w przypadku ubiegania się o pożyczki pozabankowe dla firm.

Pomijając wymagany opcjonalnie biznes plan, to wśród niezbędnych dokumentów, o jakie może upomnieć się bank, znajdują się m. in.:

  • roczna deklaracja rozliczeniowa CIT/PIT,
  • bilans oraz rachunek zysków i strat – przynajmniej za okres minionego roku, a także dane na temat aktualnych wyników finansowych,
  • zaświadczenie o niezaleganiu wobec Urzędu Skarbowego oraz ZUS,
  • opinie z innych banków w zakresie pozostałych obsługiwanych rachunków.

Należy wspomnieć także, że w razie stwierdzenia nawet epizodycznych adnotacji w BIK czy BIG, bank niemal na pewno odmówi dodatkowego finansowania. Niektóre oferty na pożyczki dla firm informują, że w ogóle nie sprawdzają baz dłużników – to duże udogodnienia dla przedsiębiorców, którym w przeszłości „powinęła się noga”.

Do badania zdolności kredytowej, parabanki wymagają zazwyczaj: prowadzenia działalności co najmniej od roku, wyciągów bankowych z firmowego konta oraz poręczenia właściciela. Decyzja instytucji pozabankowej o udzieleniu pożyczki na rozwój firmy bądź wsparcia operacyjnego, zapada błyskawicznie. W przypadku banku, na analizę trzeba nieraz czekać nawet kilka tygodni od momentu skompletowania całej dokumentacji kredytowej.

Koszty pożyczek dla firm

Koszty pożyczki dla firm są z reguły wyższe od opłat, jakie pobiera bank za udzielenie i obsługę kredytu gotówkowego. Związane jest to przede wszystkim z dużo mniejszymi obwarowaniami i zabezpieczeniami pożyczki, a tym samym większym ryzykiem dla instytucji pozabankowej. Rekompensatą dla pożyczkobiorców prowadzących działalność gospodarczą, jest ekspresowy czas rozpatrywania i udzielenia potrzebnego wsparcia oraz elastyczne warunki spłaty. Im kwota pożyczki wyższa, tym większa możliwość indywidualnej negocjacji (np. oprocentowania), na jaką parabanki pozostają otwarte.

Pożyczki dla firm długoterminowe i krótkoterminowe

Okoliczności, które zmuszają firmę po sięgnięcie po dodatkową gotówkę, bywają bardzo różne. Czasami przedsiębiorcy potrzebują krótkoterminowej chwilówki na odzyskanie płynności czy zrealizowanie strategicznego posunięcia biznesowego. Częściej zdarzają się jednak sytuacje, że dla odzyskania stabilizacji i równowagi, spółka czy podmiot JDG potrzebuje nieco więcej czasu, niż miesiąc. Na szczęście pożyczki pozabankowe dla firm dostępne są również na okres 24, a nawet 36 miesięcy. Z reguły jest to wystarczający czas, żeby firma powróciła na właściwe tory.

Na czym polega pożyczka inwestycyjna?

Pożyczka inwestycyjna to dla firmy szansa realizacji jakiegoś istotnego przedsięwzięcia w obszarze remontu, modernizacji, (prze)budowy bądź zakupu. Zwykle tego rodzaju wsparcie umożliwia przedsiębiorstwu rozwój, podniesienie standardów jakościowych czy też ograniczenie kosztów produkcyjnych (np. przy zmianie technologii). Jednym z elementów poprzedzających sięganie po pożyczki na rozwój firmy, jest opracowanie biznes planu, w którym ukazane zostają korzyści z tytułu zrealizowania konkretnej inwestycji. To ważny materiał, który może zwiększyć szanse inwestora na zdobycie brakującego kapitału.

Pożyczki pod zastaw dla firm

Kiedy przedsiębiorca zamierza zdobyć większą kwotę na swoje cele biznesowe, jedną z opcji są pożyczki pod zastaw nieruchomości. W momencie, gdy wskaźniki przychodowo-kosztowe albo inne okoliczności, rzutują na negatywną ocenę zdolności kredytowej, szansą na pozyskanie pożyczki może być zabezpieczenie jej gruntem lub budynkiem należącym do firmy/właściciela. Ten typ zabezpieczenia, może przybrać formę tradycyjnego wpisu na hipotece księgi wieczystej albo tzw. przewłaszczenia (okresowe przeniesienie własności). Zastaw jest bardzo cenioną i satysfakcjonującą gwarancją spłaty dla pożyczkodawcy, dlatego też przy tej okazji, często jest on skłonny do obniżenia kosztów obsługi udzielonego wsparcia pozabankowego.

Czy pożyczki dla firm są opłacalne?

W sytuacji, kiedy zastrzyk finansowy jest w stanie uratować firmę przed utratą płynności i w efekcie bankructwem, o każdej formie pomocy można mówić w kategorii opłacalnej. Cel uświęca środki – w myśl tego powiedzenia, koszty realizacji priorytetów mają znaczenie drugorzędne. Pozabankowe pożyczki są zwykle droższe od kredytów, jednak ich niezaprzeczalną zaletą jest fakt, iż można je uzyskać szybko i bez zbędnych formalności. Czas to pieniądz