Czy pożyczka bez zdolności kredytowej jest możliwa?

Czy pożyczka bez zdolności kredytowej jest możliwa?

Większość banków oraz firm pożyczkowych, zanim zaoferuje klientowi pożyczkę, sprawdza jego zdolność kredytową. Niestety, nie wszyscy mają wiarygodną historię i mogą bez przeszkód skorzystać z pożyczki gotówkowej. Współcześnie, coraz mniej osób posiada umowę długoterminową i stałe, wysokie zarobki. Co zrobić, jeśli potrzebujemy pieniędzy, ale banki nie chcą nam ich dać?

Zdolność kredytowa

Na zdolność kredytową wpływa całe mnóstwo czynników. Co więcej, każda instytucja finansowa ma inne kryteria, według których weryfikuje wiarygodność klienta. Które z nich są najważniejsze?

  • Dochody. Mają kluczowy wpływ dla ustalenia zdolności kredytowej klienta. W pierwszej kolejności brane są dochody sprzed ostatnich kilku miesięcy, ale w przypadku dużej pożyczki, bank może być zainteresowany także dłuższym okresem.
  • Wydatki. Zdolność kredytową obniżają wszelkie spłacane już pożyczki, produkty zakupione na raty, a także codzienne koszty związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego.
  • Terminowa spłata zadłużeń. Dla banku bardzo istotne jest, czy potencjalny klient będzie spłacał raty w terminie. Dlatego przed zaakceptowaniem wniosku, dokładnie weryfikowana jest historia kredytowa klienta.

Pożyczka bez zdolności kredytowej- czy to możliwe?

Obecnie wielu ludzi nie posiada zdolności kredytowej, mimo że stać ich na spłacanie rat i nie mają problemu z terminowością. Powodem może być na przykład nieregularny tryb pracy, brak stałej umowy i zróżnicowany poziom zarobków.

Co możemy zrobić w sytuacji, kiedy potrzebujemy pożyczki, ale banki wciąż jej nam odmawiają? Pozostaje nam szukać alternatywnych rozwiązań. Na szczęście, coraz więcej współczesnych firm pożyczkowych stara się dostosować do zmieniającej się sytuacji na rynku pracy. Pożyczki bez zdolności kredytowej przez internet stały się realne!

Którą ofertę pożyczki wybrać?

Istnieje całkiem sporo firm, oferujących potencjalnym klientom internetową pożyczkę bez zdolności kredytowej i z minimum formalności. Niestety, w takich sytuacjach trzeba zachować szczególną ostrożność. Każda firma pragnie zarobić, ale nie każda robi to w uczciwy sposób. Zatem, zanim zdecydujemy się na określoną pożyczkę, dokładnie przyjrzyjmy się ofercie i zapoznajmy się z treścią umowy, a także z wszelkimi kosztami, które nas czekają. Kluczową wartością jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Oznacza ona całkowity koszt pożyczki, a więc zawiera w sobie wszystkie związane z nią koszty, takie jak rata, ubezpieczenie, prowizja bankowa itp.

Bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze kredytu jest także wiarygodność danej firmy. Jeśli planujemy zaciągnąć pożyczkę w firmie pozabankowej, warto wpierw sprawdzić, czy widnieje ona w bazie KRS i czy była notowana w KNF. Weryfikacja pożyczkodawcy to bardzo ważny krok, który pozwoli nam uniknąć bolesnych strat finansowych!

Wygodna i bezpieczna pożyczka bez zdolności kredytowej przez internet to dla wielu osób sposób na rozwiązanie swoich problemów. W tym przypadku, nie wolno jednak zapominać o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku, gdyż w internecie nie brakuje oszustów finansowych!

5/5 - (1 vote)