Czas oczekiwania na pożyczkę

Czas oczekiwania na pożyczkę

Szybkie pożyczki są przydatne w wielu sytuacjach, również w tych nagłych. Można o nie wnioskować z komputera, laptopa, a nawet ze smartfona. Dzięki temu wniosek o pożyczkę można wypełnić nawet poza domem, na wakacjach czy w pracy. Co ma wpływ na czas otrzymania pieniędzy?

Szybka pożyczka online – rozpatrzenie wniosku

Firmy pożyczkowe działają sprawniej niż banki. Jeśli konsument sam postara się o sprawne załatwienie niezbędnych formalności, pieniądze może otrzymać nawet w 15 minut. Rozpatrzenie wniosku przyspieszy:

  • brak pytań skierowanych do konsultanta w trakcie wypełniania wniosku (warto je zadać wcześniej),
  • wnioskowanie o pożyczkę w godzinach pracy pracowników firmy pożyczkowej,
  • poprawne wypełnienie wszystkich rubryk we wniosku,
  • wykonanie przelewu z konta osobistego (nie z konta współdzielonego) lub skorzystanie z logowania na konto.

O tym, kiedy przelew zostanie wykonany, decydują także inne czynniki.

Szybka pożyczka online – kiedy przelew?

Konsumenci zainteresowani szybkimi pożyczkami oczekują nie tylko sprawnej obsługi podczas rozpatrywania wniosku, ale i sprawnego przelania środków z pożyczki na ich konto. Pożyczki internetowe z założenia są szybkie. Pożyczkodawcy stosują wiele systemów usprawniających transakcję. O szybkie pożyczki można wnioskować 24 godziny na dobę. Na pieniądze na koncie można liczyć również w późnych godzinach wieczornych czy w weekendy, bo pracownicy firm pożyczkowych nawet wtedy są dostępni dla klientów. Nie mają jednak wpływu na szybkość księgowania przelewów bankowych.

Przelew natychmiastowy

Sytuacja jest prosta, jeśli pożyczkobiorca posiada konto w tym samym banku, co firma pożyczkowa. Takie przelewy są realizowane automatycznie. Wiele firm korzysta z kont w różnych bankach, aby klienci nie musieli czekać na przelew i otrzymali pieniądze bez zbędnej zwłoki. Każdy, kto potrzebuje gotówki na już, może sprawdzić, w jakim banku konta bankowe posiada potencjalny pożyczkodawca. Informacje te często są podane na stronie firmy pożyczkowej.

Przelew do innego banku

Nawet te pożyczki, o które konsument zawnioskuje w godzinach pracy firmy pożyczkowej, mogą trafić na konto dopiero następnego dnia roboczego. Nie zawsze przelew dotrze tego samego dnia. Banki nie pracują w weekendy oraz w święta. To, kiedy przelew pojawi się na koncie pożyczkobiorcy zależy przede wszystkim od sesji Elixir. Banki posiadają konkretne harmonogramy księgowań przelewów. Warto sprawdzić kalkulator sesji Elixir, by dowiedzieć się, czy przelew dojdzie tego samego dnia, czy trzeba będzie poczekać na pieniądze nieco dłużej. Kalkulator wymaga następujących danych:

  • nazwy banku pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy lub numeru konta nadawcy i odbiorcy,
  • godziny zlecenia przelewu,
  • daty wykonanego przelewu.

Po podaniu właściwych danych, system wyświetla informację o godzinie zrealizowania przelewu na konto osobiste pożyczkobiorcy przez bank. Opóźnienia mogą wynikać z ewentualnych awarii systemowych. Zdarzają się one jednak dość rzadko. Mając informację o tym, kiedy środki pojawią się na koncie, można spokojnie oczekiwać, bez nerwowego spoglądania na stan konta.

5/5 - (1 vote)