Co to jest pożyczka na czek giro?

Co to jest pożyczka na czek giro?

3 października 2018 0 By Aleksandra Czarnecka

pozyczka na czek giro

Obecnie różnego rodzaju pożyczki są instrumentem finansowym, wzbudzającym duże zainteresowanie wśród odbiorców.  Tak, jak osoby mające środki finansowe na pokrycie potrzebnych zakupów czy nawet zwykłych “zachcianek” raczej z tego typu rozwiązań nie korzystają, tak  jest inaczej w przypadku osób w nieco gorszej sytuacji finansowej.

Tym osobom środków pieniężnych nie wystarcza na pokrycie własnych najważniejszych zobowiązań lub pokrywają je one, nie pozostawiając możliwości do zakupu innych równie potrzebnych rzeczy czy też spłat innych należności, stanowią rozwiązanie optymalne, pozwalające na:

 • Z jednej strony, spłatę najważniejszych zobowiązań,
 • Z drugiej strony, na “korzystanie z życia”.

Należy jednak pamiętać, że z ofert pożyczkodawców należy korzystać tylko wtedy, gdy mamy pewność, że będziemy w stanie w terminie spłacić należne zobowiązanie i przez to nie doprowadzimy do sytuacji, w której pogrążymy się w zadłużeniach jeszcze bardziej!

Czym właściwie jest czek Giro?

Czek Giro jest jednym z rozwiązań na rynku finansowym, zapewniającym stały obrót pieniądza. Wypłaty środków finansowych z zastosowaniem metody czeku Giro używane są od wielu lat i były popularne jeszcze zanim powszechnym stało się posiadanie przez ludzi kont bankowych.

Wypłaty czeku Giro przeprowadzane są z uwzględnieniem pocztowego systemu wypłaty pieniędzy. Polega to na tym, że instytucja, która wystawiła czek w formie Giro, przekazuje pieniądze na pocztę lub do Banku Pocztowego i stamtąd osoba posiadająca czek Giro i w pełni uprawniona do jego zrealizowania, może dokonać wypłaty środków finansowych.

Czek Giro jest bardzo dobrą alternatywą w przypadku, gdy bierzemy pożyczkę lub kredyt a:

 • Nie chcemy, by pieniądze trafiły na nasz rachunek bankowy,
 • Nie posiadamy konta bankowego,
 • Chcemy otrzymać pieniądze natychmiast – bez konieczności oczekiwania na zaksięgowanie przelewu,

Aktualnie najpopularniejszą formą przekazywania pieniędzy pomiędzy osobami i instytucjami, są przelewy bankowe, jednak wciąż istnieje możliwość wystawienia i realizacji czeku Giro, bowiem nie każdy ma obowiązek posiadania rachunku bankowego – a nawet w przypadku jego posiadania, jeśli ktoś nie chce z tej opcji skorzystać, może bez problemu poprosić o wystawienie czeku Giro i pieniądze odebrać w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego.

Jak i gdzie można dokonać spieniężenia czeku Giro?

Jak zostało wspomnianym wyżej, czek Giro można zrealizować w dowolnej placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. W celu spieniężenia czeku Giro, potrzebne są pewne, niezbędne dokumenty:

 • Ważny dowód osobisty, potwierdzający tożsamość osoby, która wypłaca pieniądze. Pozwala to na jednoznaczną identyfikację osoby uprawnionej do spieniężenia czeku Giro,
 • Formularz wypłaty Giro – jest nim czek Giro ze szczegółami opisującymi transakcję, jaka ma zostać wykonana, czyli: dla kogo przeznaczone są pieniądze/kto jest osobą uprawnioną do zrealizowania czeku oraz przede wszystkim jakiej kwoty dotyczyć ma transakcja.

Wypłata pieniędzy z zastosowaniem metody czeku Giro jest bardzo prosta, czego możemy domyślić się czytając informacje zawarte powyżej. Po otrzymaniu czeku Giro od instytucji bankowej, wystarczy, że udamy się do dowolnej placówki Poczty Polskiej i tam po okazaniu ważnego dowodu osobistego oraz formularza Giro, otrzymamy pieniądze.

Dzięki metodzie Giro, pieniądze możesz otrzymać natychmiastowo – bez oczekiwania na księgowanie operacji na koncie!

Pożyczki na czek Giro

Do uzyskania pożyczki przez Internet, zwykle wymagane jest wykonanie opłaty weryfikacyjnej (zazwyczaj jest to kwota 0,01 zł lub 1zł), która jest zwracana na konto bankowe wnioskodawcy, po zakończeniu procesu weryfikacji rachunku bankowego. Niektóre instytucje oferują pożyczki bez konieczności wykonywania przelewu weryfikacyjnego – w tym przypadku weryfikacji dokonujemy przez specjalną aplikację.

W sytuacji, gdy chcemy uniknąć tych działań lub po prostu nie posiadamy rachunku bankowego, możemy skorzystać z możliwości, jakie oferuje nam czek Giro.

Aby uzyskać pożyczkę w formie czeku Giro, musimy wybrać odpowiednią firmę, oferującą ten typ przekazania środków pieniężnych, bowiem nie wszystkie instytucje oferują to rozwiązanie. Należy pamiętać również, by w razie składania internetowego wniosku o przyznanie środków pieniężnych w ramach pożyczki – zaznaczyć w formularzu, że oczekujemy wypłaty środków właśnie w formie czeku Giro.

Wypłata środków pieniężnych z tytułu pożyczki Giro jest opcją bezpłatną, która nie jest obarczona żadnymi dodatkowymi kosztami. Jedynym wymogiem jest to, że po odbiór gotówki do placówki pocztowej musi się zgłosić jedynie uprawniona do tego osoba, legitymująca się ważnym dowodem tożsamości. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak żyć z długami nie do spłacenia sprawdź tutaj.

Instytucje pozabankowe oferujące szybkie pożyczki w formie czeku Giro to m.in.:

 • BOSS Pożyczka
 • Aasa dla Biznesu(pożyczki dla firm)
 • Kredyt OK
 • TAKTO Finanse
 • Mikrorata
 • Lekka Pożyczka
 • Aasa Polska (pożyczki dla osób prywatnych)
 • Ratka
 • Super Grosz
 • Optima Pożyczki
 • Łatwy Kredyt
 • SMS365

Warto także wspomnieć, że w przypadku pożyczek z wypłatą na czek Giro, możliwe jest uzyskanie od 1000zł do średnio 10000 zł – w niektórych przypadkach do 15000zł lub nawet 25000 zł!