Konto z usługą e-Kantor dla firm


Pakiet Meritum Waluty


 • Kursy walut korzystne dla Twojego biznesu (sprawdź tabelę i przelicz)
 • Prosty proces wymiany walut (waluty wymienisz online, korzystając z bankowości elektronicznej)
 • 0 zł za prowadzenie dowolnej liczby rachunków w EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, DKK, CZK
 • Wymiana walut objęta jest gwarancją bezpieczeństwa transakcji bankowych
Otwórz konto Poleć produkt znajomemu

Zobacz, ile możesz zyskać:

Kupując miesięcznie 20000 EUR w e-Kantorze Meritum Banku zyskasz rocznie:

33169,08
Zmień obliczenia Jak to policzyliśmy?

Wystąpił nieoczekiwany błąd.

Waluta Kupno Sprzedaż
EUR 4,1115 4,1395
USD 3,7375 3,7655
GBP 5,7162 5,7562
CHF 3,9908 4,0188
Aktualne kursy SEK, NOK, CZK i DKK sprawdzisz w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.
Aktualizacja z dn. 29.05.2015 r., godz. 16:29 Nota prawna
O koncie

Oszczędności

Posiadanie rachunku z usługą e-Kantor dla firm daje możliwość realizowania transakcji w złotych z jednoczesną kompleksową obsługą wymiany walut online za pośrednictwem bankowości internetowej na korzystnych warunkach. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić:

 • 0 zł za otwarcie dowolnej ilości rachunków w EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, DKK, CZK,
 • 0 zł za przelewy do ZUS i US,
 • 0,49 zł za internetowe przelewy krajowe,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatu w Polsce, 5 zł za wypłatę za granicą.

Dodatkowo, zawsze płacisz stałą cenę za realizację przelewów zagranicznych: 8 zł za przelewy europejskie w EUR, 25 zł za pozostałe przelewy walutowe.

Dla kogo?

Konto z usługą e-Kantor dla firm to oferta dla przedsiębiorców indywidualnych oraz spółek osobowych i kapitałowych, które przeprowadzają rozliczenia w złotych oraz walutach obcych:

 • e-Kantor dla eksporterów

Jako eksporter korzystasz z atrakcyjnych kursów przy sprzedaży waluty. Wymiany waluty dokonasz w systemie bankowości elektronicznej Meritum w ramach posiadanych przez siebie rachunków.

 • e-Kantor dla importerów

Jako importer kupujesz walutę w e-Kantorze po korzystnym kursie i korzystasz z niskich kosztów przelewu zagranicznego - dla Posiadaczy konta z usługą e-Kantor dla firm opłata za przelew europejski to 8 zł. Koszt pozostałych przelewów walutowych to 25zł. Wymiany waluty dokonasz w systemie bankowości elektronicznej Meritum w ramach posiadanych przez siebie rachunków.

Jeżeli masz już konto firmowe w Meritum Banku możesz zamienić je na konto z usługą e-Kantor dla firm.

Sprawdź, jak zmienić konto

Swobodne zarządzanie walutami

Jako Posiadacz konta firmowego możesz decydować, jaką częścią środków będziesz obracać. Nie ma bowiem konieczności utrzymania salda minimalnego albo wpłat stałych.
Dostęp do środków online masz przez 24 h i 7 dni w tygodniu, dzięki funkcjonalnej bankowości internetowej.

Gwarancja bezpieczeństwa

Środki zdeponowane na rachunkach Meritum Banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Ponadto wszystkie transakcje podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Transakcje w walucie są zawierane w ramach rachunków, których jesteś właścicielem - nie musisz przesyłać środków na rachunki obce, ani oczekiwać na ich zwrot. Dostęp do Twoich środków chroniony jest tak samo, jak w przypadku innych rachunków dostępnych w ofercie Meritum Banku.

Jak otworzyć?

Rachunek przez Internet w 15 minut

 • Złóż wniosek przez Internet. Przygotuj dowód osobisty oraz dane rejestrowe, aby sprawnie wypełnić formularz. Wybierz sposób zawarcia umowy online oraz potwierdzenie umowy e-przelewem.
 • Potwierdź złożenie wniosku wykonując e-przelew potwierdzający z rachunku firmowego.
 • Umowa zostanie wysłana na wskazany przez Ciebie we wniosku adres e-mail.
 • Twój nowy rachunek z e-Kantorem firmowym jest już w pełni aktywny i funkcjonalny.
 • Konta w walutach EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, DKK, CZK otworzysz po zalogowaniu do bankowości inernetowej z poziomu zakładki "Wnioski i dyspozycje".

Rachunek przez Internet z dostarczeniem umowy przez kuriera.

 • Złóż wniosek online. Przygotuj dowód osobisty oraz dane rejestrowe, aby sprawnie i szybko wypełnić formularz.
 • Jeżeli nie jesteś klientem Banku, otrzymujesz tymczasowy dostęp do swojego nowego rachunku.
 • Kurier przywiezie Umowę na adres wskazany przez Ciebie we wniosku. Pamiętaj, że Umowę musi podpisać osoba wskazana do tej czynności we wniosku, po uprzednim okazaniu Kurierowi dokumentu tożsamości.
 • Aktywuj dostęp do bankowości internetowej.
 • Konta w walutach EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, DKK, CZK otworzysz po zalogowaniu do bankowości internetowej z poziomu zakładki "Wnioski i dyspozycje".

Przez aplikację Meritum Bank Mobilny

 • Pobierz aplikację Meritum Bank Mobilny z Google Play lub AppStore.
 • Złóż wniosek o otwarcie rachunku
  Zobacz, jak otworzyć konto
 • Potwierdź zawarcie umowy
  Potwierdzisz zawarcie umowy wykonując e-przelew lub przelew standardowy na numer rachunku podany w e-mailu przesłanym przez Meritum Bank.
  Umowę możesz sfinalizować także w sposób tradycyjny w placówce Banku lub za pośrednictwem kuriera.
 • Aktywuj aplikację
  Zobacz, jak aktywować aplikację
Funkcjonalność otwarcia rachunku dla firm przez aplikację mobilną dotyczy osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Rachunek otwierany w oddziale Banku.

 • Odwiedź oddział Meritum Banku - sprawdź adresy oddziałów. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dowód osobisty.
 • Doradca zbierze od Ciebie dane niezbędne do wypełnienia wniosku.
 • Po kilku minutach podpisz Umowę rachunku.
 • Konta w walutach EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, DKK, CZK otworzysz po zalogowaniu do bankowości internetowej z poziomu zakładki "Wnioski i dyspozycje".
Jak zmienić konto na e-Kantor?

Jeżeli masz już konto firmowe w Meritum Banku i chcesz zamienić je na konto z usługą e-Kantor dla firm, wystarczy że złożysz odpowiednią dyspozycję:


W oddziale Banku

 • Odwiedź oddział Meritum Banku - sprawdź adresy oddziałów.
 • Złóż dyspozycję zmiany pakietu.
 • Dyspozycja zostanie zrealizowana w ciągu 4 dni roboczych. Twój numer rachunku oraz sposób logowania do bankowości elektronicznej nie ulegnie zmianie.

W bankowości elektronicznej

 • Zaloguj się do bankowości elektronicznej.
 • Z zakładki "Wnioski i dyspozycje" wybierz i zatwierdź "Dyspozycję zmiany pakietu na konto z usługą e-Kantor dla firm’".
 • Dyspozycja zostanie zrealizowana w ciągu 4 dni roboczych. Twój numer rachunku oraz sposób logowania do bankowości elektronicznej nie ulegnie zmianie.

Gdzie można złożyć wniosek o otwarcie firmowego konta walutowego w ramach pakietu Meritum Waluty?

Wniosek o otwarcie firmowego konta walutowego można złożyć bezpośrednio w Placówce Banku lub poprzez wypełnienie elektronicznego formularza dostępnego na stronie internetowej Banku. Przedsiębiorca indywidualny może otworzyć Pakiet nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu, bez podpisywania umowy, wybierając we wniosku sposób potwierdzenia umowy e-przelewem.

Co to jest przelew potwierdzający i w jaki sposób go wykonać?

Przelew potwierdzający to przelew, na podstawie którego Bank dokonuje weryfikacji zgodności danych zawartych we wniosku o otwarcie rachunku z danymi zawartymi w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz danymi Posiadacza rachunku, z którego nastąpił przelew środków. W przypadku zgodności tych danych Bank otwiera rachunek i przesyła w wiadomości e-mail umowę wraz z załącznikami.

Są 2 możliwości dokonania przelewu potwierdzającego:

e-przelew - szybki przelew internetowy, który często jest wykorzystywany przy zakupach internetowych. Wszystkie niezbędne do przelewu dane będą wypełnione automatycznie (kwota przelewu to 1 zł),

przelew tradycyjny - jest to standardowy przelew, który zlecasz w swoim dotychczasowym banku składając odpowiednią dyspozycję. Minimalna kwota przelewu to 1 zł, zaś maksymalnie możesz przelać 10 zł. Przelewu dokonujesz na rachunek, którego numer podamy w wiadomości e-mail z potwierdzeniem przyjęcia wniosku do realizacji. Uwaga - ten numer jest jedynie numerem rachunku technicznego wygenerowanego na potrzeby procesu weryfikacji. Docelowy numer rachunku będzie się znajdował na umowie rachunku, którą Bank prześle Ci w wiadomości e-mail.

Pamiętaj, że zgodnie z regulaminem maksymalny czas w jakim powinniśmy otrzymać Twój przelew to 14 dni.

Jak otworzyć firmowe konto walutowe w Meritum Banku?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą indywidualnym i prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz otworzyć walutowe konto dla firm w Meritum Banku nawet w 15 minut. Złóż w Internecie wniosek o otwarcie konta wybierając „formę zawarcia umowy online”. Po zatwierdzeniu wypełnionego wniosku wyświetli się ekran z prośbą o dokonanie wyboru rodzaju przelewu potwierdzającego wolę zawarcia umowy (e-przelew lub przelew tradycyjny). Wybierz opcję „e-przelew”, a następnie bank, z którego chcesz wykonać przelew. Zostaniesz przekierowany do wybranego banku, a system wygeneruje formularz przelewu potwierdzającego z automatycznie uzupełnionymi danymi. Formularz wymaga jedynie Twojej akceptacji (podobnie jak przy dokonywaniu płatności w sklepach internetowych). Informacja o Twoim przelewie błyskawicznie trafi do Meritum Banku, co umożliwi weryfikację Twoich danych.  W przypadku przelewu tradycyjnego, dyspozycję przelewu musisz złożyć samodzielnie w Twoim dotychczasowym banku, a moment wpłynięcia środków na rachunek Meritum Banku jest uzależniony od  procedur w Twoim banku.

Konto jest aktywne od momentu zawarcia umowy, tj. wysłania przez Meritum Bank elektronicznej wersji umowy w wiadomości e-mail.

Jeśli prowadzisz firmę w innej formie prawnej, możesz otworzyć firmowe konto walutowe bez konieczności wychodzenia z domu i dostarczania do Banku dokumentów rejestrowych. Wypełnij wniosek o otwarcie rachunku, a następnie (w dogodnym dla Ciebie terminie i miejscu) podpisz umowę rachunku w obecności kuriera. Formalności możesz dopełnić również w wybranej przez Ciebie placówce Banku.

Czy środki zdeponowane na koncie firmowym w Meritum Banku objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego?

Tak, środki zgromadzone na rachunkach oraz lokatach terminowych objęte są ochroną na zasadach i w wysokości ustalonej w ustawie o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym.